Magazyny

Garbe Industrial Real Estate buduje park logistyczny pod Berlinem

Berlin stał się jednym z najdynamiczniejszych regionów na niemieckim rynku nieruchomości logistycznych

Garbe Industrial Real Estate rozbudowuje park logistyczny w pobliżu Berlina. Hamburski deweloper rozpoczął w Oberkrämer budowę nieruchomości logistycznej o łącznej powierzchni około 21 000 metrów kwadratowych. Zakończenie prac przewidziane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Garbe Industrial Real Estate rozbuduje park logistyczny

Nieruchomość jest częścią parku logistycznego, który Garbe Industrial Real Estate realizuje na działce o powierzchni 146 000 metrów kwadratowych w strefie przemysłowej „Vehlefanz”. Całkowity koszt inwestycji wynosi 70 milionów euro.

W ramach pierwszego etapu budowy powstało centrum logistyczne o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych, które jest wynajmowane przez firmę Kühne + Nagel. W drugim etapie powstała nieruchomość logistyczna o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych, która została już zajęta przez dostawcę usług fulfillment, VAH Jager.

Adrian Zellner, członek zarządu Garbe Industrial Real Estate twierdzi, że trzeci etap budowy całkowicie finalizuje park logistyczny. Nieruchomość będzie składać się z hali o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Będzie wyposażona w 20 doków przeładunkowych i dwa bramy sekcjonalne na poziomie ziemi do załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych.

Dzięki temu nowy budynek nadaje się do różnego rodzaju usług logistycznych – wyjaśnia Adrian Zellner.

Czytaj też: Panattoni ogłasza swój megaprojekt Park Miranda de Ebro

Popyt na powierzchnię magazynową w Niemczech

Dodatkowo, około 1 000 metrów kwadratowych zostanie przeznaczonych na biura i pomieszczenia socjalne. Na terenie zewnętrznym parku logistycznego przewidziano miejsca parkingowe dla łącznie 60 samochodów osobowych i czterech ciężarówek.

Berlin stał się jednym z najdynamiczniejszych regionów na niemieckim rynku nieruchomości logistycznych. Szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat większość dostępnych powierzchni hal została wynajęta. Szybkie sukcesy wynajmu pierwszych dwóch hal potwierdzają ten trend i pokazują, że nasze decyzje dotyczące lokalizacji były trafne już cztery lata temu. Dlatego jestem optymistycznie nastawiony i sądzę, że trzecia nieruchomość zostanie w pełni wynajęta jeszcze przed ukończeniem budowy – mówi Adrian Zellner.

Na całej powierzchni dachu zostanie zainstalowany system fotowoltaiczny w celu pozyskiwania energii odnawialnej. Firma będzie korzystać z energooszczędnych źródeł światła LED do oświetlania hali. Część miejsc parkingowych na terenie zewnętrznym zostanie wyposażona w stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. Garbe Industrial Real Estate dąży do uzyskania certyfikacji zgodnie z niemieckim standardem Gold Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen (Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego) dla tej nieruchomości.

Bliskość stolicy czyni tę lokalizację szczególnie atrakcyjną. Park rozwijany przez Garbe Industrial Real Estate znajduje się na północny zachód od Berlina, przy autostradzie A10, około 1,5 kilometra od zjazdu Oberkrämer. Stąd jest już tylko około 30 kilometrów do centrum Berlina przez autostradę A111. Lokalizacja jest połączona z Hamburgiem przez Berliner Ring i autostradę A24, z Hanowerem przez autostradę A2 oraz z Lipskiem przez autostradę A9.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Lidl wynajmuje magazyn w Stuttgarcie. A budowa dopiero ruszyła

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button