Magazyny

Niemcy wynajmują powierzchnię w CTPark Gdańsk Port

CTPark Gdańsk Port pomoże najemcom osiągnąć cele związane z redukcją emisji

CTP wynajmuje 25 400 mkw. powierzchni logistycznej niemieckiej firmie międzynarodowej w CTPark Gdańsk Port. Ta transakcja stanowi kolejny dowód na rosnący trend „nearshoringu” w Europie, który przyczynia się do tego, że coraz więcej międzynarodowych przedsiębiorstw przywraca swoje łańcuchy dostaw bliżej swojego kraju.

CTPark Gdańsk Port wynajmuje powierzchnię

Deweloper CTP zawarł przedwstępną umowę najmu powierzchni logistycznej o powierzchni ponad 25 400 mkw. z niemieckim przedsiębiorstwem zajmującym się odnawialną energią, dostarczaniem usług i rozwiązań energetycznych. Niemiecka firma wynajmie powierzchnię logistyczną ramach nowego parku logistycznego CTPark Gdańsk Port.

Przedsiębiorstwo międzynarodowe podpisało umowę najmu na okres 5,5 roku i planuje rozpocząć działalność pod koniec 2023 roku, kiedy CTPark Gdańsk Port zostanie ukończony. W ramach tej transakcji, firma zajmująca się odnawialną energią wynajmie również powierzchnię biurową o powierzchni 620 mkw. w ramach tego projektu.

Do czwartego kwartału 2024 roku park logistyczny będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 119 000 mkw. dostępnej przestrzeni przemysłowej i logistycznej klasy A. Nazwa tego projektu wynika z jego bliskiego położenia względem portu w Gdańsku, największego portu przeładunkowego na Morzu Bałtyckim.

Czytaj też: Maersk wynajmuje część magazynu Prologis we Wrocławiu

Nearshoring coraz bardziej popularny

Umowa między CTP a globalną niemiecką firmą stanowi kolejny dowód na rosnący trend „nearshoringu” w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), który dynamicznie rozwija się wśród międzynarodowych przedsiębiorstw. W obliczu pandemii i zmieniającej się sytuacji geopolitycznej, zwiększa się ryzyko w łańcuchach dostaw, dlatego coraz więcej europejskich przedsiębiorstw decyduje się na produkcję bliżej swojego kraju.

Nadal obserwujemy duże zainteresowanie naszą przestrzenią przemysłową i logistyczną w regionie CEE ze strony głównych międzynarodowych firm, które chcą przybliżyć produkcję do swojego kraju. Dzięki silnej bazie produkcyjnej oraz kapitałowi ludzkiemu w postaci wykwalifikowanej i kosztowo efektywnej siły roboczej, gdzie dzięki niższemu kosztowi życia płace są niższe niż w Europie Zachodniej, CEE posiada doskonałe położenie, aby skorzystać z trendu nearshoringu – skomentuje Bogi Gabrovic, wiceprezes krajowy CTP Polska.

CTPark Gdańsk Port pomoże najemcom osiągnąć cele związane z redukcją emisji. Na przykład, na dachach obu budynków zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 11,6 MWp, które będą wytwarzać energię elektryczną. Dzięki temu możliwe będzie zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o niemal 6 milionów kilogramów rocznie.

Obiekt znajduje się w pobliżu Baltic Hub – terminalu kontenerowego o rocznej przepustowości 2,9 miliona TEU, łączącego Unię Europejską i Azję z rozwijającymi się rynkami Europy Środkowo-Wschodniej. Jest również dobrze skomunikowany z północnym portem kolejowym w Gdańsku i lokalnymi autostradami.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Nowy magazyn w Konstantynowie Łódzkim dla producenta tworzyw

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button