IntralogistykaMagazyny

NEXT automatyzuje centrum logistyczne w Yorkshire 

Firma zainstalowała ponad 250 autonomicznych robotów mobilnych Geek+

NEXT automatyzuje centrum logistyczne w hrabstwie Yorkshire za pomocą robotów Geek+ AMR. Sieć sklepów z odzieżą i artykułami do domu zainstalowała ponad 250 autonomicznych robotów mobilnych Geek+ (AMR) w swoim centrum logistycznym o powierzchni 484 000 stóp kwadratowych w regionie Dearne Valley w South Yorkshire.

NEXT robotyzuje centrum logistyczne

Roboty będą wspomagać procesy kompletacji i sortowania zamówień w ramach operacji e-commerce. Jak informuje portal Logistics Manager, firma NEXT wykorzysta do stworzenia rozwiązania kompletacji i sortowania palet w centrum logistycznym dwa rodzaje robotów Geek+: P800 i S20T.

Robot P800, należący do serii P, służy do przemieszczania palet po magazynie i ustawiania ich w odpowiedniej pozycji przed rozpoczęciem procesu kompletacji. Posiada maksymalne obciążenie wynoszące 1000 kg i może poruszać się z prędkością 1,6 m/s przy pełnym obciążeniu (2 m/s przy braku obciążenia).

Drugim rodzajem robota wykorzystywanym w centrum NEXT jest model S20T, z serii S, o większej wysokości. Jest on używany do transferu towarów do wyznaczonego kanału dla magazynu po zakończeniu procesu kompletacji. Według informacji podanych przez NEXT, wprowadzenie automatyzacji za pomocą tych robotów podwoiło efektywność procesów kompletacji. Firma twierdzi, że teraz jest w stanie przetwarzać do 16 000 jednostek dziennie.

Elastyczność, jaką oferuje system kompletacji i sortowania Geek+, jest kluczowa dla naszych operacji, a integracja między naszym systemem zarządzania magazynem (WMS) a Robot Management System od Geek+ jest płynna. W miarę rozwoju naszej działalności planujemy rozbudować magazyn i powielić sukces tego projektu w nowej przestrzeni – stwierdził Liam Jenkinson, kierownik placu w centrum logistycznym NEXT w Dearne Valley Pallet.

Czytaj też: DB Schenker zastąpi pracowników robotami, ale nikogo nie zwolni

Rozwój technologii automatyzacji

Jak informuje portal Logistics Manager, inwestycja ta jest częścią świadomego strategicznego posunięcia NEXT, które wykorzystuje technologię automatyzacji do zwiększenia zdolności kompletacji. Według raportu rocznego opublikowanego w styczniu tego roku, łączne wydatki kapitałowe NEXT na magazynowanie i technologię w ubiegłym roku wyniosły 170 milionów funtów, a według założeń do stycznia 2024 roku firma wyda kolejne 130 milionów funtów.

W ciągu ostatnich kilku lat NEXT znacząco zwiększył inwestycje w technologię. Całkowite wydatki kapitałowe na rok 2019 wynosiły zaledwie 9 milionów funtów, a z roku na rok wzrosły do obecnej kwoty ponad 50 milionów funtów rocznie.

Według danych z stycznia 2023 roku, marka ma niemal 7 milionów klientów online w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku firma wygenerowała ponad 3 miliardy funtów ze sprzedaży online, w porównaniu do 1,8 miliarda funtów ze sprzedaży detalicznej. Wzrost popytu na e-commerce, szczególnie po wybuchu pandemii, skłonił wiele firm do rozwijania swoich rozwiązań e-fulfilment, poprzez otwieranie nowych obiektów lub zwiększanie inwestycji w automatyzację magazynową.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

GXO wdraża autonomiczne roboty w holenderskim magazynie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button