Magazyny

Mabor Logistic nowym najemcą Panattoni Park Gdańsk West II

Kompleks, w którym Mabor Logistic wynajęła swoją powierzchnię, został stworzony przez Panattoni

Firma Mabor Logistic, zajmująca się transportem, spedycją i logistyką, zdecydowała się na wynajęcie ogromnej przestrzeni o powierzchni ponad 3800 metrów kwadratowych w kompleksie Panattoni Park Gdańsk West II. W poszukiwaniu lokalizacji i w trakcie negocjacji wynajmu, Mabor Logistic polegała wsparciu ze strony firmy Newmark Polska.

Mabor Logistic wynajmie magazyn w Panattoni Park Gdańsk West II

Mabor Logistic to firma, która głównie zajmuje się organizacją przewozów drogowych oraz przechowywaniem towarów. Jej specjalizacją jest międzynarodowy transport w ramach Unii Europejskiej. Od długiego czasu Mabor Logistic poszukiwała nowego obiektu na Pomorzu i ostatecznie zdecydowała się wynająć przestrzeń w parku logistycznym Panattoni Park Gdańsk West II.

Firma Mabor Logistic poszukiwała obiektu na terenie Trójmiasta. O wyborze Panattoni Park Gdańsk West II zadecydowała dostępność magazynu w terminie oczekiwanym przez Klienta, dogodna lokalizacja i zapewnienie sobie możliwości rozwoju wewnątrz parku – mówi Kaja Karbowska-Nowak, Starszy Doradca w Newmark Polska.

Czytaj też: Panattoni przekazał Amazon nową halę produkcyjną w Czechach

Panattoni buduje kompleksy magazynowe w całej Europie

Kompleks, w którym Mabor Logistic wynajęła swoją powierzchnię, został stworzony przez Panattoni. Firma ta ma na swoim koncie projekty o łącznej powierzchni przekraczającej już 600 000 metrów kwadratowych.

Ogromne portfolio powierzchni spekulacyjnej na Pomorzu po raz kolejny procentuje i pozwala w bardzo krótkim czasie dostarczyć przestrzeń dostosowaną do klienta. Branża logistyczna coraz mocniej stawia na region Gdańska, który napędzany jest m.in. rozwojem infrastruktury portowej i nieustannym wzrostem wolumenów. W 2022 roku przeładunek Portu Gdańskiego wyniósł 68,2 mln ton, co stanowiło historyczny rekord. Coraz większy potencjał biznesowy potrzebuje powierzchni przemysłowej, dlatego na Pomorzu nie zwalniamy tempa – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.

Panattoni Park Gdańsk West II to kompleks magazynowy, usytuowany w dogodnej lokalizacji przy obwodnicy Trójmiasta, na styku Jankowa Gdańskiego i Kowala. Jego wyraźnym atutem jest możliwość elastycznego dostosowania powierzchni do indywidualnych potrzeb wynajmującego. Dodatkowo obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, co świadczy o tym, że budynek został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu użytkowania oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

W poszukiwaniu idealnej lokalizacji i w trakcie negocjacji wynajmu, Mabor Logistic polegała wsparciu ze strony firmy Newmark Polska. Firma ta oferuje wszechstronne usługi doradcze, w tym reprezentację najemców, transakcje na rynkach kapitałowych, analizy rynku i doradztwo, wyceny nieruchomości, zarządzanie projektami oraz strategie związane z miejscem pracy. Newmark Polska ma swoją siedzibę w Warszawie, oraz biura regionalne we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark, która działa na całym świecie.

Czytaj też: Powstająca Elektrownia w Grudziądzu będzie jedną najnowocześniejszych w Europie

Panattoni ogłasza swój megaprojekt Park Miranda de Ebro

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button