Magazyny

Panattoni dostał kredyt od BGK na dwa obiekty logistyczne

Panattoni pozyskał z Banku Gospodarstwa Krajowego kredyt w wysokości 64 mln euro

Deweloper Panattoni otrzymał finansowanie w wysokości 64 mln euro od Banku Gospodarstwa Krajowego. Środki zostaną przeznaczone na przedsięwzięcia w Grudziądzu i Radzyminie, o łącznej powierzchni ponad 75 000 metrów kwadratowych.

Panattoni otrzymuje finansowanie od BGK

Panattoni pozyskał z Banku Gospodarstwa Krajowego znaczące finansowanie w postaci kredytu w wysokości 64 mln euro na nowe przedsięwzięcia. Środki te zostaną przeznaczone na strategiczną realizację kompleksu dla Poczty Polskiej w Radzyminie oraz na budowę dwóch obiektów w ramach kompleksu Panattoni Park Grudziądz.

Panattoni informuje, że od lat wspiera rozwój różnych rynków w województwie kujawsko-pomorskim. Firma dostarczyła już blisko pół miliona metrów kwadratowych powierzchni, realizując między innymi parki logistyczne w Toruniu i Bydgoszczy, oraz obiekty BTS w Brześciu Kujawskim i Grudziądzu. W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa Panattoni Park Grudziądz, pierwszego kompleksu przemysłowego w tej okolicy. Realizacja dwóch budynków, jednego o powierzchni 8 500 metrów kwadratowych i drugiego o powierzchni 25 000 metrów kwadratowych, będzie finansowana dzięki kredytowi od BGK.

Również projekt BTS dla Poczty Polskiej w Radzyminie zostanie sfinansowany przez BGK. Ta podwarszawska inwestycja obejmuje kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 43 000 metrów kwadratowych, które odgrywać będą kluczową rolę w realizacji strategicznego projektu Poczty Polskiej – Architektura Sieci Logistycznej. Kompleks będzie wyposażony w nowoczesne sortery przeznaczone do automatycznego przetwarzania przesyłek, co umożliwi usprawnienie i optymalizację procesów logistycznych.

Czytaj też: Panattoni przekazał Amazon nową halę produkcyjną w Czechach

Projekty w Grudziądzu i Radzyminie

Panattoni Park Grudziądz znajduje się przy węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz, stanowiącym połączenie Autostrady A1 z Drogą Krajową 91. Dzięki tej lokalizacji można dotrzeć do centrum Gdańska, międzynarodowego Portu Lotniczego oraz jednego z największych portów morskich na Bałtyku w nieco ponad godzinę. Ponadto podróż do Bydgoszczy i lotniska w stolicy Kujaw zajmie mniej niż 90 minut.

BTS dedykowany dla Poczty Polskiej w Radzyminie obejmie hale magazynowe typu cross-dock o powierzchni ponad 12 000 metrów kwadratowych oraz hale magazynowo-operacyjne o powierzchni ponad 26 000 metrów kwadratowych. Dodatkowo w obiekcie zostaną stworzone strefy wsparcia oraz zaplecze techniczne. Aby dopełnić funkcjonalność obiektu zgodnie z wymaganiami Poczty Polskiej, zapewnione zostanie ponad 400 miejsc parkingowych, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie hal operacyjnych oraz przy wejściu na teren kompleksu. Prace budowlane mają zostać ukończone w czwartym kwartale bieżącego roku.

Zestawienie projektów w Grudziądzu i Radzyminie pokazuje zróżnicowanie i kompleksowość działań Panattoni, które jest doskonałym partnerem w rozwoju na dojrzałych rynkach tzw. Wielkiej Piątki, jednocześnie tworząc nowe platformy biznesowe na rynkach nienasyconych, napędzając ich wzrost. Nasza zdywersyfikowana działalność w całej Polsce cieszy się uznaniem instytucji finansowych, które chętnie wspierają kolejne realizacje. Dziękujemy BGK za owocną współpracę i czekamy na kolejne wspólne projekty – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni pozyskuje miliony na nowy obiekt Park Poznań A2

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button