DrogowyIntermodalnyMorskiTransport

DACHSER zorganizował transport ogromnego ładunku do Indii

Zespoły DACHSER India skoordynowały procedury uzyskania niezbędnych zezwoleń od lokalnych władz miejskich

DACHSER stanął przed ogromnym wyzwaniem logistycznym, bowiem firma zgodziła się na transport ogromnego ładunku w postaci 60-tonowego ponadgabarytowego autoklawu. Firma połączyła siły z zespołami Air & Sea Logistics z Niemiec i Indii, aby przetransportować ładunek od producenta z Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech do Bangalore na południu Indii.

DACHSER organizuje transport gigantycznego ładunku

Niemiecka firma zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń zleciła DACHSER transport ogromnego ładunku o wadze 60 ton. Oprócz tego firmie zlecono także przewiezienie obrotowego urządzenia oraz kontenerowego krzesła pierścieniowego, które razem ważyły dodatkowe pięć ton. Sam autoklaw miał imponujące wymiary, przekraczające 15 metrów długości i ponad 5 metrów średnicy. Ostatecznym miejscem docelowym ładunku była firma z sektora lotniczego i kosmicznego w Bangalore, ważnej milionowej metropolii dla indyjskiego przemysłu high-tech.

DACHSER
DACHSER

Po intensywnych przygotowaniach i starannym zaplanowaniu całej operacji, autoklaw opuścił swoją fabrykę w Coesfeld koło Münster w Niemczech i został przetransportowany ciężarówką z płaską podłogą do pobliskiego Lüdinghausen. W tym miejscu, z użyciem 450-tonowego dźwigu mobilnego, został załadowany na statek śródlądowy, który poprowadził go rzeką do Antwerpii. Następnie kontener, podróżujący jako ładunek zbiorczy (break bulk), został przewieziony na kontenerowcu do Chennai, znajdującego się nad Zatoką Bengalską w Indiach. Cały proces transportu trwał 21 dni.

Sukces w dostarczaniu takich przesyłek zależy od ścisłej koordynacji i współpracy wszystkich zaangażowanych w projekt stron – tak, aby wszystko szło płynnie. Dzięki naszemu podejściu skoncentrowanemu na kliencie, niestandardowym rozwiązaniom i globalnej sieci ekspertów logistycznych jesteśmy niezawodnym partnerem, jeśli chodzi o realizacje tak złożonych projektów transportowych – mówi Claus Freydag, Managing Director Air & Sea Logistics Germany w DACHSER

DACHSER

Czytaj też: Ruszył największy transport drogowy w Polsce! CO ZA OLBRZYM!

Ładunek dotarł do Indii

Po dotarciu do Chennai, zespoły z DACHSER India przejęły kontrolę nad ładunkiem. Ich zadaniem było przeprowadzenie prawie 350-kilometrowego transportu elementów instalacji z portu w Chennai do siedziby klienta w Bangalore. Przed dotarciem do portu, należało dokonać odpowiednich przygotowań do transportu drogowego dużych formatów części przemysłowych.

Dzięki skrupulatnemu planowaniu zespołów i ścisłej współpracy wszystkich zaangażowanych osób, po raz kolejny opanowaliśmy ten nie do końca codzienny transport – dodaje Huned Gandhi, Managing Director Indian Subcontinent w DACHSER.

DACHSER

Zespoły DACHSER India skoordynowały procedury uzyskania niezbędnych zezwoleń od lokalnych władz miejskich, aby móc przemieszczać naczepę niskopodwoziową po drogach publicznych. Aby umożliwić przejazd pod przejazdem kolejowym, wymieniono wszystkie 28 opon na pojeździe. Przed samą fabryką konieczne było usunięcie betonowych bloków, aby umożliwić manewr zawracania pojazdu. Dodatkowo, teren przed fabryką został wyrównany w celu zapewnienia płynnej dostawy. Całą dwutygodniową podróż w Indiach nadzorował osobny pojazd eskortowy.

Zawsze robi wrażenie, gdy widzimy, jak nasze międzynarodowe zespoły pracują ramię w ramię i w ten sposób zapewniają najwyższą wydajność logistyczną – stwierdza Edoardo Podesta, COO Air & Sea Logistics w DACHSER.

DACHSER

Czytaj też: Globalna inflacja, na skutek podrożenia transportu, wzrośnie o 1,5 pkt proc.

DACHSER zamierza podbić Japonię? Firma otwiera biuro w Tokio

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button