DrogowyTransport

Volvo zdobywa rekordowe zamówienie na elektryczne ciężarówki

Holcim to światowy lider rozwiązań budowlanych, mający siedzibę w Szwajcarii

Volvo Trucks podpisało list intencyjny dotyczący sprzedaży do 1 000 elektrycznych ciężarówek dla Holcim, jednego z największych dostawców rozwiązań budowlanych na świecie. Dla Volvo to największe komercyjne zamówienie na elektryczne ciężarówki, a pierwsze 130 ciężarówek zostanie dostarczonych w latach 2023 i 2024.

Volvo zyskuje zamówienie na elektryczne ciężarówki

Holcim to globalny producent rozwiązań budowlanych, mający siedzibę w Szwajcarii. Firma i jej kontrahenci, we współpracy z Volvo Trucks, zgodzili się na plan wdrożenia 1000 elektrycznych ciężarówek Volvo w operacjach Holcim w Europie do 2030 roku. Pierwsze 130 elektrycznych ciężarówek Volvo FH i Volvo FM zostanie dostarczonych na rynek – w tym we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii – w czwartym kwartale 2023 roku oraz przez cały rok 2024. Porozumienie to jest wynikiem szerszego partnerstwa między Holcim a Volvo Group i stanowi największe komercyjne zamówienie na elektryczne ciężarówki producenta.

Długoterminowa współpraca i silne zaangażowanie w realne dokonywanie znacznych redukcji emisji CO2 są niezbędne, aby osiągnąć zamierzone cele. Jestem bardzo dumny z partnerstwa, które nawiązaliśmy z firmą Holcim i z osiągniętych razem rezultatów – mówi Martin Lundstedt, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Group.

Volvo Trucks

Czytaj też: Volvo testuje elektryczne ciężarówki napędzane wodorem

Walka ze zmianami klimatu

Zastąpienie 1 000 istniejących spalinowych ciężarówek Volvo FH elektrycznymi ciężarówkami Volvo FH Electric może pozwolić na oszczędność nawet 50 000 ton CO2 rocznie. Obie firmy zobowiązały się do realizacji celów, które promują ambitne działania na rzecz klimatu w sektorze prywatnym. Firmy są także założycielskimi członkami First Movers Coalition (FMC), która wspiera inicjatywy na rzecz ochrony klimatu.

Przejście na emisję netto zero wymaga głębokiej współpracy w ramach łańcucha wartości. Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z firmą Volvo, aby wdrożyć elektryczne pojazdy w naszej europejskiej logistyce i przyczynić się do osiągnięcia naszego celu, polegającego na 30% udziale ciężarówek o zerowej emisji CO2 do 2030 roku – mówi Jan Jenisch, Przewodniczący i Dyrektor Generalny Holcim.

Holcim to światowy lider rozwiązań budowlanych, mający siedzibę w Szwajcarii. Firma ta działa w ponad 60 krajach i zatrudnia około 60 000 pracowników.

Volvo Trucks

Czytaj też: Wstrzymanie dotacji do paliw kopalnych może ograniczyć globalne emisje o 10%

Pierwsze ciężarówki Volvo w Afryce. Firma podbije Maroko?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button