Info z rynku

Wydział SiMR PW świętuje 70-lecie: Inspirujące spotkania i prezentacje

Osiągnięcia studenckie, badania naukowe, samochody ciężarowe STAR i piknik — to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników jubileuszu 70-lecia SiMR PW (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych z Politechniki Warszawskiej). Obchody zaplanowane są na 26 maja 2023 roku na kampusie przy ulicy Narbutta 84. Czego mogą spodziewać się uczestnicy wydarzenia?

Tradycja i nowoczesność. 70. urodziny SiMR PW

26 maja 2023 r. to wyjątkowy dzień dla Politechniki Warszawskiej, kiedy to Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych (SiMR PW) będzie obchodził swoje 70-lecie. Od momentu powstania w 1953 roku jako Wydział Samochodów i Ciągników, Wydział SiMR PW niewzruszenie zmierza ku przyszłości, prowadząc pionierskie badania w dziedzinie projektowania maszyn, bezpieczeństwa pojazdów, niezawodności konstrukcji maszyn, a także ekologii.

Przez siedem dekad działalności, SiMR PW był nie tylko ośrodkiem akademickim, ale także innowacyjnym laboratorium, gdzie studentów zachęcano do rozwijania swoich pomysłów i ambicji. I tak z laboratoriów Wydziału wyłaniały się projekty tak różnorodne jak oszczędne bolidy, łaziki marsjańskie, a nawet automaty do kebabów.

Uroczystości 70-lecia SiMR PW to okazja, by uczcić osiągnięcia naukowe i dydaktyczne wydziału, ale także, by spotkać się i wspólnie świętować. W programie znajdą się nie tylko oficjalne wystąpienia, ale także atrakcje dla wszystkich uczestników — od prezentacji samochodów ciężarowych STAR, poprzez piknik, aż po studenckie prezentacje.

Źródło: Mazowiecki Serwis Prasowy

Legenda Stara w 70. rocznicę wydziału SiMR PW

Obchody jubileuszu wzbogaci sesja tematyczna „Legenda Stara w 70. rocznicę Wydziału SiMR PW„. Pozwoli ona zgłębić historię samochodów ciężarowych STAR, produkowanych między 1948 a 1999 rokiem. Plan wydarzenia przewiduje prezentację różnych modeli tych kultowych pojazdów, co na pewno dostarczy uczestnikom wielu ciekawostek. Dodatkową atrakcją będzie telekonferencja z odważnymi uczestnikami wyprawy „Starem 266 Dookoła Świata”. Na żywo, prosto z USA, podzielą się oni swoimi doświadczeniami z uczestnikami jubileuszu.

Impreza stanowi nie tylko okazję do zaprezentowania osiągnięć studenckich kół naukowych, ale również moment do integracji i rozluźnienia, dzięki czemu na uczestników czeka wiele atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się od prezentacji pojazdów, ukazującej najnowsze osiągnięcia technologiczne w motoryzacji.

Następnie przyjdzie czas na emocjonujący pojedynek, gdzie zwolennicy konwencjonalnej motoryzacji zmierzą się z pasjonatami pojazdów elektrycznych, zapewniając zdrową dawkę rywalizacji. Piknik zakończy się zawodami w wirtualnej rzeczywistości, dodającym niecodziennego uroku całemu wydarzeniu. Ta atrakcja umożliwi uczestnikom unikalne doświadczenie, jakim jest jazda za pomocą najnowocześniejszych symulatorów.

„Pojedynek” pomiędzy zwolennikami konwencjonalnej motoryzacji i entuzjastami pojazdów elektrycznych. Panel dyskusyjny zapewni każdej ze stron możliwość przedstawienia swoich argumentów. Następnie, publiczność głosować na najbardziej przekonujące stanowisko.

Czytaj również: Młodzi menadżerowie stawiają na rozwój, co innego starsi

Piknik nie obędzie się bez elementu rywalizacji. Dla fanów nowych technologii organizowane będą zawody w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem symulatorów jazdy. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się w realistycznym świecie wirtualnej rzeczywistości, który daje możliwość doświadczenia jazdy w różnych warunkach i na różnych torach.

Źródło: Mazowiecki Serwis Prasowy

70. urodziny SiMR PW. Szczegóły uroczystości jubileuszowych

Dzień rozpocznie Msza Święta o godzinie 09:00 w Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli, znajdującym się przy ulicy Rakowieckiej 61. To wydarzenie inauguruje całą serię uroczystości jubileuszowych. Następnie, między 10:15 a 11:15, uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić laboratoria Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Ważnym punktem obchodów będzie oficjalna część uroczystości, która odbędzie się w sali 2.5 od 11:30 do 13:15, która rozpocznie się Hymnem Państwowym. Następnie zostanie przekazane słowo przedstawicielowi Władz Uczelni, a także profesorowi W. Kurnikowi, który opowie o historii Wydziału SiMR PW. Wystąpią również Dziekan i Honorowi Goście. W trakcie oficjalnej części uroczystości wręczone zostaną Złote Dyplomy Politechniki Warszawskiej.

Czytaj również: Nikola dostarczy ciężarówki wodorowe przewoźnikowi z USA

Od 13:30 do 15:00 zaplanowana jest sesja tematyczna pod tytułem „Legenda Stara w 70. rocznicę Wydziału SiMR PW”. W tym czasie zaplanowano kilka prezentacji na różne tematy. Pierwsza z nich dotyczy roli Zlotu Pojazdów Zabytkowych Legenda STARa w zachowaniu wiedzy o historii polskiej motoryzacji. Kolejna prelekcja skupi się na udziale pracowników Wydziału SiMR PW w projektowaniu i badaniach samochodów marki STAR.

Źródło: Mazowiecki Serwis Prasowy

Podsumowanie i zakończenie obchodów 70. urodzin SiMR PW

Jednym z punktów kulminacyjnych jubileuszu będzie koncert, który rozpocznie się o godzinie 18:00. Wystąpi zespół rockowy „The Pistons”, który jest związany z Wydziałem, gdyż jego członkowie są absolwentami SiMR. Zespół zaprezentuje swoje największe przeboje oraz kilka specjalnie na tę okazję przygotowanych utworów.

O godzinie 19:45 rozpocznie się oficjalne podsumowanie i zakończenie uroczystości jubileuszowych SiMR PW. Wtedy to zostaną wręczone nagrody i podziękowania dla osób, które wyróżniły się w czasie obchodów, oraz dla organizatorów i sponsorów. Wydarzenie zakończy się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników oraz fajerwerkami. Ostatnim punktem pikniku jubileuszowego będzie wspólne grillowanie i integracja. To będzie czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i nawiązywanie nowych znajomości. Każdy, kto chce uczcić 70-lecie Wydziału SiMR Politechniki Warszawskiej, jest serdecznie zaproszony do udziału w pikniku.

Organizatorami są: Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, Starostwo Powiatu Starachowickiego oraz Fundacja Promocji m.st. Warszawy.

Siemens Mobility dostarczy swoje pociągi elektryczne do Hesji

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button