Info z rynku

Liderzy branży logistycznej na MODERNLOG

Na przełomie maja i czerwca odbędzie się kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG!

Najważniejsze firmy z branży, angażujący program konferencyjny, pokazy maszyn na żywo – na przełomie maja i czerwca odbędzie się kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Wydarzenie co roku przyciąga wystawców z Polski i zagranicy, stając się jednym z najważniejszych spotkań sektora logistycznego w naszym kraju.

Na targach MODERNLOG będzie można się zapoznać z ofertą 500 wystawców!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 30.05-2.06 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. MODERNLOG każdego roku odzwierciedla aktualne trendy i wyzwania rynkowe. W sumie w całym bloku targów ITM Industry Europe MODERNLOG i Subcontracting będzie można zapoznać się z ofertą blisko 500 wystawców.

Jak zaznacza Hanna Zdrojewska, Dyrektor Targów MODERNLOG:

Bardzo się cieszę, że obok imprezy targowej, na której możemy obserwować dynamiczny rozwój branży logistycznej, MODERNLOG stał się również miejscem debaty i wymiany doświadczeń oraz pomysłów na adaptację do wciąż zmieniających się warunków. Po rozmowach z naszymi wystawcami czy prelegentami konferencji Smart Warehouse jestem przekonana, że będą to 4 inspirujące i merytoryczne dni spędzone z najlepszymi w branży

Polscy, jak i zagraniczni liderzy branży zamierzają przyjechać do Poznania

Wśród wystawców znajdują się zarówno polscy liderzy, jak i znane zagraniczne marki m.in. dostawcy usług logistycznych, przedstawiciele firm z branży e-commerce, producenci systemów informatycznych i technologicznych czy operatorzy magazynów.

Po raz pierwszy na MODERNLOG zaprezentują się IMI Supply Chain Solutions i Agrippa Solutions, skandynawska firma dostarczająca oprogramowanie dla magazynowania i łańcucha dostaw. Jak informuje Christian Svendsen, Założyciel Agrippa Solutions, obecnie część IMI Supply Chain Solutions:

Niezależnie od tego, czy zarządzasz małymi procesami magazynowymi, czy też globalnymi, zautomatyzowanymi sieciami łańcucha dostaw, nasza wszechstronna oferta umożliwia efektywną automatyzację i optymalizację zadań, transakcji oraz operacji w dowolnej skali. Pozwól IMI wraz z Agrippa Solutions wspierać Twój łańcuch logistyczny, aby rozwinąć pełnie swoich możliwości.

Zobacz także: XI edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Poznańskie Forum Logistyczne” już za nami!

Podczas wydarzenia przedstawiciele firmy chętnie odpowiedzą na pytania, przeprowadzą demonstrację aplikacji i opowiedzą, w jaki sposób mogą pomóc zoptymalizować procesy zarządzania magazynem i łańcuchem dostaw. Firma InPost Fulfillment zaprasza na swoje stoisko osoby myślące o skalowaniu biznesu przy wsparciu doświadczonego partnera. Jak podkreśla Łukasz Wysokiński, Dyrektor Zarządzający InPost Fulfillment:

Na targach będziemy obecni nie tylko, aby porozmawiać o zaletach fulfillmentu, ale także o szerszych możliwościach wsparcia i skalowania biznesu e-commerce Jako lider logistyki w kraju, korzystamy z synergii usług InPost nie tylko, aby oferować niezawodne rozwiązania z zakresu first mile, last mile czy cross-border, ale także wszelkiego rodzaju narzędzia pomagające zwiększyć sprzedaż i rozwinąć działalność w zależności od potrzeb Klienta. Oferujemy tym samym kompleksowe know-how dla biznesu, bo gdy Klient rośnie z nami, jest to sytuacja win-win dla obu stron.

Na MODERNLOG zaprezentowane zostaną również nowoczesne rozwiązania wspierające pracę logistyków – wśród nich między innymi systemy firmy LOGIS, które pozwalają na usprawnianie procesów magazynowych. Jak donosi Prezes Zarządu LOGIS, Piotr Partyka.

W dzisiejszym dynamicznym otoczeniu biznesowym optymalizacja procesów logistycznych jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Dlatego na targach MODERNLOG przedstawimy zaawansowane rozwiązania zwiększające wydajność operacji magazynowych: regały mobilne, pojazdy autonomiczne do transportu towarów wewnątrz magazynu, regały satelitarne, przenośniki rolkowe oraz wózki widłowe.

Targi to także idealna okazja, aby zapoznać się z szeroką ofertą producentów nowoczesnych rozwiązań, poznać integratorów systemów, sprawdzić ofertę ich dystrybutorów czy porozmawiać z wystawcami o świadczonych usługach. Rafał Wiraszka, Senior Account Manager Eastern Europe w firmie Packsize wskazuje, że:

Doświadczenia poprzednich lat pokazały eksplozję sprzedaży realizowaną kanałem e-commerce, co sprowokowało firmy do jeszcze większej poprawy efektywności procesów logistycznych. Nie da się tego osiągnąć bez automatyzacji pakowania. Nasza firma podczas targów MODERNLOG skoncentruje się na prezentacji rozwiązań poprawiających tzw. packaging proces flow. Pokażemy m.in. dotychczasowe rozwiązania – maszynę X7 produkująca do 1020 zmiennych wymiarowo kartonów, a także nowość – maszynę X5, dzięki której zamawiane produkty zawsze idealnie pasują do kartonu.

Bez prezentacji najnowocześniejszych to stały element MODERNLOG

Prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań intralogistycznych to obowiązkowy element MODERNLOG. Pokazy maszyn na żywo odbędą się w strefie In4Log, gdzie z bliska będzie można przyjrzeć się pracującym urządzeniom. Strefa organizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog i szerokim gronem partnerów technologicznych. W tym roku są to m.in. Agroma-Polsad, AIUT, Anter System, B3D, Continental, Craemer, Fronius Polska, LGS Maximal, Mosca oraz Pol-Plan. Co dokładnie w tym roku pokażą wystawcy? Firma AIUT zaprezentuje kompleksowy autonomiczny system intralogistyczny wraz z różnymi modelami robotów mobilnych Formica, które umożliwiają pełną automatyzację transportu wewnętrznego.

Zobacz także: V Our Future Forum, czyli największa konferencja edukacyjna w Polsce dobiegła końca

Wprowadzenie robotów mobilnych AMR do zakładów produkcyjnych i magazynów to krok w kierunku pełnej automatyzacji dostaw. Podczas 4 dni targów MODERNLOG będzie można oglądać podczas pracy łącznie trzy modele AMR AIUT Formica, w tym unikalnie niski pojazd Formica 12, dopasowany do indywidualnych wymagań branży automotive, z którą współpracujemy. To właśnie możliwość kastomizacji jest jednym z wyróżników naszego rozwiązania, o czym również szerzej opowiemy podczas wydarzenia – mówi Roman Szulik, Dyrektor Działu Robotów Mobilnych w firmie AIUT.

W ramach konferencji Smart Warehouse praktycy podzielą się doświadczeniami z nowymi technologiami

Dwudniowa konferencja Smart Warehouse to kolejny ważny punkt w programie targów. W dniach 31 maja i 1 czerwca na scenie spotkają się eksperci z branży logistycznej, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu automatyzacji oraz robotyzacji procesów magazynowych czy wykorzystania inteligentnych technologii (IoT, AI, VR) w intralogistyce.

W 4 panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele m.in. ABB, AIUT, Consafe Logistics, Europa Systems, Jungheinrich Polska, Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, Orbico Supply, Toyota Material Handling czy Wyższa Szkoła Logistyki. Prelegenci będą dyskutować na tematy: #IoT digitalizacja, #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych, #AGV roboty oraz #Fulfillment – logistyka dla e-commerce. Konferencję rozpocznie specjalny panel otwierający, który skupi się na relacji human vs robotics, odbędą się także samodzielne prezentacje partnerów konferencji. Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie: www.smartwarehouse.modernlog.pl

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG potrwają od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Lista wystawców i szczegóły wydarzenia: www.modernlog.pl

Wystartowała rejestracja na VI edycję Forum Wizja Rozwoju

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button