Transcash faktoring
DrogowyTransport

CEVA Logistics dodaje pojazdy elektryczne. Kupi aż 1450 maszyn

CEVA realizuje strategię "asset right" dla swojej floty pojazdów elektrycznych

Firma CEVA Logistics ogłosiła podczas targów Transport Logistic 2023 w Monachium, że planuje powiększyć swoją flotę o nowe pojazdy elektryczne. Firma doda do swojej floty 1450 ciężarówek do końca 2025 roku, co ma być jej kolejnym krokiem w realizacji obietnicy osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. 

CEVA rozszerza flotę o pojazdy elektryczne

CEVA Logistics zobowiązało się do wdrożenia 1 000 dostawczych vanów, 300 ciężarówek oraz 150 ciągników siodłowych. CEVA dodaje, że nowe pojazdy elektryczne będą wykorzystywane do transportu krajowego, międzynarodowego, a także do realizacji projektów specjalnych, takich jak niedawno uruchomiona Europejska Sieć Czystego Transportu. Zwiększona flota pojazdów elektrycznych pozwoli firmie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o szacunkowo 67 000 ton rocznie, co odpowiadałoby 30 000 podróżom ciężarówką między Paryżem a Monachium.

CEVA realizuje strategię „asset right” dla swojej floty pojazdów elektrycznych. W ramach własnego modelu biznesowego, firma wykorzystuje pojazdy pracowników, a także umożliwia przejście na elektryczne pojazdy niektórym z jej podwykonawców. W przypadku sieci użytkowników współdzielonych, gdzie ciężarówki nie są przypisane do konkretnego klienta, CEVA sprzedaje certyfikaty oszczędności emisji CO2 swoim klientom, aby wspomóc inwestycje we flotę pojazdów elektrycznych.

CEVA Logistics uznało, że najbardziej obiecującą technologią będą samochody z bateriami elektrycznymi i rozpoczęło transformację swojej floty już kilka lat temu. Ta decyzja pozwoliła firmie na zdobycie doświadczenia w operowaniu ponad 200 elektrycznymi vanami przez swoją spółkę zależną Colis Privé oraz ponad 20 ciężarówkami elektrycznymi na wszystkich kontynentach.

CEVA Logistics dodaje do floty pojazdy elektryczne. Kupi aż 1450 maszyn
CEVA

Czytaj też: GEFCO znika z rynku. Od teraz będzie częścią CEVA Logistics

CEVA Logistics nawiązuje współpracę z Decathlon

CEVA Logistics rozszerza również swoją flotę pojazdów elektrycznych w Tajlandii, czym wesprze sprzedawcę artykułów sportowych Decathlon. Obie firmy rozpoczęły współpracę w Tajlandii w zakresie krajowej dystrybucji naziemnej. Po rozpoczęciu działalności z jednym samochodem elektrycznym, flota składa się teraz z trzech elektrycznych vanów i dwóch elektrycznych ciężarówek EVO G9. Dwie kolejne ciężarówki G9 mają dołączyć do floty w tym roku.

Flota EV w takim rozmiarze to znaczący, konkretny krok w naszej drodze do bardziej zrównoważonej przyszłości. Ta duża inwestycja jest możliwa dzięki ekspertyzie naszych zespołów Ground & Rail oraz zaangażowaniu grupy CMA CGM i naszych klientów. Ta decyzja stanowi przykład naszej nieustającej koncentracji na znajdowaniu lepszych sposobów na transport towarów naszych klientów oraz chęci naszych kolegów z CEVA do redukcji emisji w ramach naszej działalności logistycznej. Czasami zmiana bywa trudna, ale innowacje i nauka są przyjemne i korzystne dla naszej planety, a także motywują nasze zespoły – powiedział Xavier Bour, globalny lider działalności Ground w CEVA Logistics.

Ceva

Czytaj też: Naukowcy odkryli technikę uczenia maszynowego, która wykrywa kryzysy finansowe

Belgijska korporacja dodaje elektryczne ciężarówki do floty 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button