PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Piloci Southwest Airlines zatwierdzają strajk. Przewoźnik ulegnie?

Piloci Southwest Airlines mogą przeprowadzić strajk już podczas świąt Bożego Narodzenia

Po 1163 dniach bezpośrednich i nieskutecznych negocjacji, piloci Southwest Airlines chcą zorganizować strajk. Związek Pilotów Southwest Airlines w przeważającej większości zagłosował za zorganizowaniem protestu.

Piloci Southwest Airlines zorganizują strajk

Związek Southwest Airlines Pilots Association (SWAPA) zdecydowaną większością głosów poparł zgodę na zorganizowanie strajku. Protest uzyskał 99% poparcia, a za strajkiem zagłosowało 9 743 spośród prawie 10 000 członków. Piloci Southwest Airlines przyznają, że zgoda na strajk jest sposobem na zwrócenie uwagi kierownictwa linii lotniczych po latach powolnych i nieskutecznych negocjacji.

Jak informuje portal Simple Flying, autoryzacja strajku została zatwierdzona podczas głosowania w sprawie zarządzania Southwest Airlines lub – jak powiedział prezes SWAPA Casey Murray – „operacyjnej katastrofy, jaką stała się Southwest”. Jak później tweetował przewodniczący SWAPA ds. komunikacji, Mike Panebianco, narastające problemy operacyjne wiodącego amerykańskiego przewoźnika bardzo niepokoją członków związku pilotów.

Jak potwierdził Murray dla portalu Simple Flying, szybkość głosowania była imponująca. W ciągu pierwszych sześciu godzin głosowanie miało frekwencję 80% pilotów, a po 24 godzinach zagłosowało aż 92% członków związku. Głosowanie zakończyło się jednomyślną decyzją Zarządu podczas spotkania transmitowanego na żywo.

To historyczny dzień, nie tylko dla naszych pilotów, ale również dla Southwest Airlines. Brak przywództwa i niechęć do rozwiązywania problemów naszej organizacji doprowadziły nas do tego punktu. Nasi piloci są zmęczeni przepraszaniem pasażerów w imieniu firmy, która odmawia stawienia swoich priorytetów wobec klientów wewnętrznych i zewnętrznych – stwierdził Murray.

Czytaj też: Przewoźnik straci prawie miliard dolarów! Wszystko przez śnieżycę…

Problemy linii lotniczej

Komentarze Murraya wyraźnie nawiązują do powtarzających się odwołań lotów Southwest Airlines, spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi i problemami z informatyką (IT). Jak wcześniej informowano, SWAPA była coraz mocniej niezadowolona z sytuacji informatycznej w Southwest Airlines. W związku z tym zarząd Southwest Airlines wydał oświadczenie dotyczące autoryzacji strajku.

Nasz zespół kontynuuje negocjacje w dobrej wierze i dąży do osiągnięcia nowej umowy, która nagrodzi naszych pilotów. Zatwierdzenie strajku nie zmienia naszego zaangażowania w proces negocjacyjny i z niecierpliwością oczekujemy na kontynuację rozmów z SWAPA przy stole negocjacyjnym – skomentował wiceprezes ds. relacji z pracownikami w Southwest Airlines, Adam Carlisle.

Jak informuje portal Simple Flying, linie lotnicze zapewniły również potencjalnych i obecnych klientów, że pomimo ewentualnego strajku będą kontynuować działalność. Sęk w tym, że nad głosowaniem w sprawie strajku zastanawia się również 18 014 stewardess linii Southwest Airlines.

Według Murraya, piloci Southwest Airlines mogą przeprowadzić strajk już podczas świąt Bożego Narodzenia w 2023 lub w 2024 roku. Murray zwraca uwagę, że „poważnie martwi się, że nie ma przywództwa, które doprowadzi do podpisania umowy przed tym, zanim dojdzie do strajku”.

Czytaj też: Ekstremalne zjawiska pogodowe doprowadziły do miliardowych strat w UE

Napaść na załogę American Airlines. Powód? Wegetariański posiłek

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button