KolejowyTransport

Przewoźnik z Austrii uruchamiania połączenie z Kijowa do Wiednia

Transport kolejowy w ciągu ostatnich kilku lat udowodnił swoje systemowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa dostaw

ÖBB Rail Cargo Group (RCG), we współpracy z Ukraińskimi Kolejami (Ukrzaliznyicja, UZ), uruchomiło intermodalne połączenie TransFER z Kijowa do Wiednia.

Nowe połączenie z Kijowa do Wiednia

ÖBB Rail Cargo Group oferował już szeroki zakres połączeń intermodalnych TransFER w całej Eurazji. Teraz jednak firma uruchomiła nowe połączenie z Kijowa do Wiednia. Jak informuje portal IHO, usługa łącząca Wiedeń z Kijowem obsługuje również Budapeszt i Lwów, oferując pierwsze regularne i częste połączenia intermodalne między Ukrainą a wieloma centrami logistycznymi w Europie Środkowej.

Andreas Matthä, dyrektor generalny ÖBB, stwierdził, że transport kolejowy w ciągu ostatnich kilku lat udowodnił swoje systemowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa dostaw. Fakt, że Ukraina dołączyła do międzynarodowej sieci RCG, przynosi korzyści nie tylko temu wschodnioeuropejskiemu krajowi. Według eksperta jest to ważny krok we właściwym kierunku z punktu widzenia gospodarki krajów Europy Środkowej i Zachodniej.

Ukraina jest jednym z niezbędnych źródeł zaopatrzenia dla europejskich łańcuchów dostaw, zwłaszcza w zakresie surowców i produktów rolnych. Ukraińskie Koleje chcą zapewnić kraju jakościowe usługi transportowe, gwarantujące integrację z europejskimi sieciami transportowymi, umożliwiając skuteczne połączenie dostawców i rynków docelowych z portami i węzłami logistycznymi w Europie – stwierdził członek rady dyrektorów Ukraińskich Kolei, Vjacseszlav Jeromin.

Czytaj też: Łatwiejszy tranzyt i import z Ukrainy dla branży rolno-spożywczej!

ÖBB wspiera Ukrainę w usługach transportowych 

Od marca ubiegłego roku ÖBB RCG intensywnie wspiera Ukrainę w zakresie usług transportowych i logistycznych. Jak informuje portal IHO, tylko w sektorze transportu produktów rolnych obaj przewoźnicy wyeksportowali ponad 2 miliony ton produktów, co oznacza ponad sto pociągów towarowych miesięcznie, czyli więcej niż jakakolwiek inna europejska firma transportowa.

Austriacka firma we współpracy z Ukraińskimi Kolejami łączy Ukrainę z Unią Europejską i poza nią, co daje klientom wiele korzyści, w tym pełny dostęp do morskich, kontynentalnych i euroazjatyckich połączeń RCG. RCG odpowiada za przewóz na odcinku europejskim, od granicy węgiersko-ukraińskiej. Na odcinku o szerokim torze między granicą węgiersko-ukraińską a Kijowem, wagony będą ciągnięte przez pociągi UZ.

Czytaj też: Uchodźcy z Ukrainy charakteryzują się wysoką aktywnością zawodową! Aż 65% z nich pracuje

Przejęty przez Kanadę Antonov An-124 zostanie przekazany Ukrainie!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button