LotniczyTransport

Filipińskie linie lotnicze kupią dziewięć nowych Airbusów

Pod koniec kwietnia rodzina A350 zdobyła 928 wiążących zamówień od 54 klientów z całego świata

Philippine Airlines planuje zakupić dziewięć samolotów Airbus A350-1000, aby uruchomić połączenie między Filipinami a wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Dzięki poszerzeniu swojej floty przewoźnik będzie mógł również ponownie oferować bezpośrednie połączenia z Europą.

Philippine Airlines zamawia samoloty Airbus

Philippine Airlines podpisała memorandum o porozumieniu z europejskim producentem samolotów Airbus w celu nabycia dziewięciu samolotów A350-1000. W ramach planu rozwoju floty dla ultra-długich lotów, przewoźnik planuje wykorzystywać nowe maszyny na trasach z Manili do Ameryki Północnej, w tym na wschodnie wybrzeże USA i Kanady. Jak informuje portal Zdopravy, dzięki zasięgowi maszyn, Philippine Airlines będzie mogła oferować loty transpacyficzne i transpolarne w obu kierunkach przez cały rok. Samoloty Airbus A350-1000 będą także latać na niektórych z najdłuższych tras komercyjnych na świecie, takich jak te łączące Filipiny z Nowym Jorkiem i Toronto.

Airbus A350-1000 łączy w sobie długi zasięg z większą pojemnością, której potrzebujemy, aby sprostać przyszłemu popytowi. Z poszerzoną flotą będziemy mieli ponownie możliwość oferowania bezpośrednich połączeń z Filipin do Europy – skomentował Stanley K. Ng, prezes i dyrektor operacyjny Philippine Airlines.

Czytaj też: Przychody Airbusa są stabilne, ale dochód spadł o ponad 60%

Skokowa zmiana we flocie

Jak informuje portal Zdopravy, nowe maszyny będą uzupełnieniem dwóch Airbusów A350-900, które już są w posiadaniu Philippine Airlines i które obecnie latają do Ameryki Północnej, Azji i Australii. A350-1000 będą miały taką samą konfigurację jak A350-900, z trzema klasami: Business Class, Premium Economy i Economy Class. Na długich międzykontynentalnych trasach Philippine Airlines korzysta także z samolotów Airbus A330-300, które latają na trasach na Bliski Wschód, do Australii i różnych miejsc docelowych w Azji. Jednak filipiński przewoźnik dysponuje również dużą flotą samolotów od Boeinga.

A350 zapewnia skokową zmianę w zakresie oszczędności paliwa i natychmiastowy znaczący wkład w ograniczenie emisji. To są cechy, które sprawiły, że A350 jest wybierany przez wiodące linie lotnicze na całym świecie. Cieszymy się na bliską współpracę z naszym długoletnim klientem Philippine Airlines, który posuwa się naprzód z programem modernizacji floty dalekiego zasięgu – mówi Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.

Pod koniec kwietnia rodzina A350 zdobyła 928 wiążących zamówień od 54 klientów z całego świata, co czyni go jednym z najpopularniejszych samolotów szerokokadłubowych w historii. Około 530 samolotów znajduje się obecnie we flotach 40 linii lotniczych, latając głównie na trasach długodystansowych.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Airbus rozszerza działalność w Chinach. Zwiększy produkcję

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button