KolejowyTransport
Gorące newsy

Niemcy nie wpuścili węgierskiego pociągu! Powodem… brak klimy

DB odmówiła przyjęcia pociągu, a około 350 pasażerów pozostało na peronie stacji Děčín

Węgierski pociąg Hungaria EuroCity nie został wpuszczony do Niemiec z powodu złego stanu technicznego pojazdu. Trzysta pięćdziesiąt pasażerów utknęło na peronie czeskiej stacji, tuż przy granicy z Niemcami.

Węgierski pociąg nie został wpuszczony do Niemiec

Pasażerowie podróżujący 7 maja Hungarią EuroCity do Niemiec nie będą wspominać ciepło tej podróży.. Z powodu złego stanu technicznego, węgierski pociąg MÁV-Start nie został wpuszczony do Niemiec, co uniemożliwiło kontynuowanie podróży do Hamburga. Jak informuje portal IHO, podczas wymiany personelu na stacji granicznej między Czechami a Niemcami, okazało się, że w jednym z wagonów nie działa klimatyzacja, a górna, uchylna część jednego z okien została rozbita.

Z powodu wadliwego stanu technicznego, załoga DB odmówiła przyjęcia pociągu, a około 350 pasażerów pozostało na peronie stacji Děčín i musiało znaleźć inny sposób na kontynuowanie swojej podróży. MÁV-Start natychmiast rozpoczął dochodzenie w sprawie tego incydentu. Więcej informacji na temat przyczyn zdarzenia zostanie udostępnionych przez spółkę kolejową w późniejszym czasie.

Czytaj też: Niemiecki bilet za 49 euro już działa! Strona DB przeciążona

To nie pierwsza taka sytuacja

Niemiecka załoga ma problemy nie tylko z węgierskim pociągiem, ale również z pociągami wydanymi przez Czechów, które również zostały zatrzymane na stacji Děčín. Jak dodaje IHO, to nie pierwszy taki przypadek, bowiem w zeszłym roku niemiecka załoga nie pozwoliła na wjazd do kraju pociągowi EC z Pragi. Czeski pociąg korzysta z nowoczesnych wagonów wyprodukowanych przez Siemensa, które przeszły kilka programów renowacji. Powodem odmowy wjazdu do Niemiec był… brak wagonu restauracyjnego.

Z kolei w sierpniu, pociąg EC 176 Berlin został pozostawiony na czesko-niemieckiej stacji granicznej w Děčínie z powodu usterek technicznych w kilku wagonach. Około trzystu pasażerów pociągu zostało na peronie i mogło tylko się zastanawiać, co dalej. Mieli dwa wyjścia: albo wcisnąć się do pociągu osobowego z Děčína do Bad Schandau, albo czekać na następnego Berlinera dwie godziny później.

Czytaj też: Niemcy chcą ciąć wydatki socjalne, podczas gdy co 5. dziecko żyje w ubóstwie

Rozbudowa kolei Deutschlandtakt zajmie dziesięciolecia, a nie lata

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button