E-commerce

Chiński gigant e-commerce PDD Holdings otwiera biuro w Dublinie

PDD Holdings jest jednym z największych chińskich przedsiębiorstw technologicznych

Gigant chińskiego e-handlu PDD Holdings otworzył biuro w stolicy Irlandii – Dublinie. Według międzynarodowych mediów, chodzi o centralę firmy, ale sama firma stanowczo temu zaprzecza. PDD jest właścicielem chińskiej platformy internetowej Pinduoduo oraz międzynarodowej platformy e-commerce Temu, niedawno uruchomionej w sześciu krajach europejskich.

PDD Holdings otworzyło nowe biuro w Dublinie

Agencje Reuters i CNBC donoszą, że PDD Holdings przeniosło swoją siedzibę z Szanghaju i otworzyło nowe biuro. Oznaczałoby to próbę wzmocnienia swojej międzynarodowej obecności przez chińskiego giganta. Media donoszą, że firma poinformowała w ostatnim zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o ,,głównych biurach wykonawczych w Dublinie, w Irlandii” oraz innych biurach w Europie.

Jak informuje portal Ecommerce News, nie jest jasne, gdzie znajdują się pozostałe biura europejskie, ale wiadomo, że PDD posiada biuro w Szanghaju, skąd się wywodzi. Według samej firmy, siedziba główna nadal znajduje się w chińskiej metropolii.

Raporty międzynarodowych mediów były poważnie niedokładne. Siedziba zawsze była w Szanghaju, w Chinach, i nie zmieni się to – powiedział rzecznik chińskim mediom.

Czytaj też: Shopify sprzedaje dział logistyki i znowu zwalnia pracowników 

PDD Holdings chce poszerzyć działalność w Europie 

Według rzecznika PDD Holdings, biuro w Dublinie będzie służyło jako rejestracja prawna dla zagranicznej działalności handlowej firmy Temu, prowadzonej przez PDD. Również firmy takie jak Apple, Google i Meta wybrały Irlandię jako lokalizację swoich europejskich siedzib dzięki atrakcyjnemu systemowi podatkowemu.

Dzięki rabatom, prezentom i rekomendacjom w formie gier, międzynarodowa marka e-commerce PDDTemu – stała się ogromnie popularna już po swoim debiucie w USA we wrześniu zeszłego roku. Platforma zakupowa, stosująca „model produkcji następnej generacji”, szybko znalazła się na szczycie list najpopularniejszych aplikacji. Jak informuje portal Ecommerce News, w tym roku Temu rozszerzyło działalność na Kanadę, Australię i Nową Zelandię. Pod koniec kwietnia aplikacja stała się dostępna w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Holandii. Temu stosuje próg zamówienia w wysokości dziesięciu euro. Kupujący korzystają z darmowej wysyłki oraz możliwości darmowych zwrotów w ciągu 90 dni.

PDD Holdings, założone w 2015 roku, jest jednym z największych chińskich przedsiębiorstw technologicznych. Szybko stało się jednym z największych operatorów e-commerce w Chinach i zadebiutowało na giełdzie Nasdaq w 2018 roku. PDD zgłosiło przychód ponad 5 miliardów euro w czwartym kwartale. Firma niedawno mianowała Jiazhena Zhao, jednego z założycieli PDD, na stanowisko CEO.

Czytaj też: Gospodarka strefy euro wzrosła o 1,3 proc. rocznie w pierwszym kwartale 2023 r.

Wartość e-commerce we Włoszech bije rekordy, ale spowalnia 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button