LotniczyTransport

Przez pijanych pasażerów JetBlue serwuje piwo bezalkoholowe

Decyzja JetBlue zapadła w czasie, gdy liczba incydentów związanych z nietrzeźwymi pasażerami osiągnęła rekordowo wysoki poziom

JetBlue stanie się pierwszą dużą amerykańską linią lotniczą, która będzie serwować piwo bezalkoholowe podczas lotów krajowych. Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na wzrost incydentów związanych z nietrzeźwymi pasażerami.

JetBlue będzie serwować piwo

Od tego miesiąca JetBlue będzie serwować rzemieślnicze piwo bezalkoholowe, stając się tym samym pierwszą dużą amerykańską linią lotniczą, która to robi. Jak informuje portal Simple Flying, decyzja ta jest wynikiem partnerstwa linii lotniczej z firmą Athletic Brewing Company. Bezalkoholowe napoje mają być zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych piw rzemieślniczych dotychczas znajdujących się w ofercie.

Linia lotnicza zdecydowała się na wprowadzenie piwa bezalkoholowego do swojej oferty, ponieważ zauważyła rosnące zapotrzebowanie na tego typu napoje. Według Athletic Brewing, w niedawno przeprowadzonym badaniu jedna trzecia Amerykanów planuje ograniczyć spożycie alkoholu w 2023 roku. Ta statystyka przejawia się wyraźnie na rynku napojów bezalkoholowych, gdzie sprzedaż tego typu napojów wzrosła w tym roku o 34% w całym kraju.

Athletic Brewing Company jest liderem w tym aspekcie, odnotowując 94% wzrost sprzedaży w tym roku. Firma przewiduje, że jej napoje będą się znakomicie sprzedawać na pokładach samolotów JetBlue i uważa że popyt na piwo rzemieślnicze bezalkoholowe będzie tak samo silny w powietrzu, jak i na ziemi.

Chcemy zapewnić klientom w trakcie lotu doświadczenie dostosowane do ich potrzeb i preferencji, JetBlue jest pierwszą dużą amerykańską linią lotniczą, która oferuje piwo bezalkoholowe. Jesteśmy zachwyceni partnerstwem z liderem branży Athletic Brewing, aby zaoferować naszym klientom orzeźwiający, wyważony smak klasycznego piwa Golden bez alkoholu – mówi dyrektor ds. rozwoju produktu w JetBlue, Mariya Stoyanova.

Czytaj też: SpiceJet zawiesza dwóch pilotów. Przez zdjęcie z kubkiem kawy

Nietrzeźwi pasażerowie problemem dla linii lotniczych

JetBlue wybrał piwo bezalkoholowe Upside Dawn Golden od firmy Athletic Brewing Company. Napoje Athletic Brewing są fermentowane do poziomu poniżej 0,5% zawartości alkoholu. Firma robi to, ponieważ 0,5% zawartości alkoholu to prawny limit dla napojów bezalkoholowych w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu jest w stanie produkować piwa bezalkoholowe bez rezygnacji ze smaku lub jakości.

Jak informuje portal Simple Flying, decyzja JetBlue zapadła w czasie, gdy liczba incydentów związanych z nietrzeźwymi pasażerami osiągnęła rekordowo wysoki poziom. Przez wiele lat branża lotnicza doświadczała stopniowego wzrostu liczby nieposłusznych pasażerów. Jednakże ta liczba wzrosła gwałtownie podczas pandemii, ponieważ wielu pasażerów odmawiało przestrzegania przepisów dotyczących podróży. Przykładem tego zjawiska był przypadek zeszłego tygodnia, gdy nietrzeźwy pasażer na pokładzie samolotu American Airlines oddał mocz na innego pasażera podczas kłótni.

Czytaj też: Cykl podwyżek stóp procentowych w USA dobiegł końca! Pierwsze obniżki jeszcze w tym roku?

Wojna domowa w Sudanie. Turecki samolot ostrzelany!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button