PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuTransport
Gorące newsy

DACHSER rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Wiedniu

DACHSER działa na austriackim rynku logistycznym już od kilkudziesięciu lat

Firma DACHSER zdecydowała się rozbudować swoje centrum logistyczne w Wiedniu i zainwestować 25 milionów euro w zwiększenie możliwości logistycznych. Po przeprowadzonych pracach obiekt w Himbergu będzie miał łącznie 12 470 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej dla klientów z sektora przemysłowego i dóbr konsumpcyjnych. Nowa, rozbudowana siedziba ma zostać oddana do użytku w połowie grudnia 2023 roku.

DACHSER inwestuje w centrum logistyczne w Wiedniu

DACHSER działa na austriackim rynku logistycznym już od kilkudziesięciu lat, a w 2008 roku firma otworzyła swoje centrum logistyczne w Wiedniu, które składa się z dwupiętrowego budynku biurowo-administracyjnego oraz magazynu przeładunkowego. Po 15 latach działalności obiekt jest już zbyt mały i potrzebna jest jego rozbudowa. W marcu bieżącego roku rozpoczęto prace związane z powiększeniem magazynu przeładunkowego, który obecnie zajmuje powierzchnię 7 150 metrów kwadratowych i posiada 80 bram.

Po rozbudowie magazyn będzie miał powierzchnię 12 470 metrów kwadratowych i będzie wyposażony w 128 bram. Powierzchnia przeładunkowa zostanie powiększona o 5 320 metrów kwadratowych, a powierzchnia biurowa o niespełna 800 metrów kwadratowych. Ponadto, na dachu nowego budynku zostanie zainstalowana fotowoltaika, która zasili obiekt.

Czytaj też: Dachser uruchamia w pełni zautomatyzowany magazyn

Więcej miejsc pracy

Po rozbudowie obiekt będzie mógł zaoferować dodatkowe miejsca parkingowe dla różnego rodzaju pojazdów. W sumie, będzie to dodatkowe 99 miejsc dla samochodów osobowych, 110 dla nadwozi wymiennych i 118 dla transporterów. Ponadto, obiekt będzie posiadał portiernię oraz stację paliw, co jeszcze bardziej zwiększy jego funkcjonalność. W ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego zostaną udostępnione udogodnienia umożliwiające korzystanie z pojazdów napędzanych elektrycznie. W tym celu stworzone zostaną 34 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz trzy punkty ładowania ciężarówek z napędem elektrycznym.

Wzrost naszej europejskiej działalności w transporcie drobnicowym, który był powodem założenia oddziału firmy w Austrii w 2004 roku, nadal postępuje, dlatego  nadszedł czas na drugą fazę rozbudowy. Zaangażowanie i wiedza logistyczna naszych pracowników są ważnym elementem tego sukcesu – mówi Manfred Dolezal, Deputy General Manager w oddziale DACHSER w Himbergu

Aktualnie w oddziale DACHSER w Himbergu pracuje niemal 200 pracowników. W planach jest stworzenie dodatkowo około 20 miejsc pracy w tym miejscu.

Czytaj też: Dług publiczny w Europie spada w dynamicznym tempie! Jest jednak jedno „ale”

Dachser wynajmuje drugą halę w czeskim parku logistycznym

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button