LotniczyTransport

Argentyński przewoźnik notuje najlepsze wyniki finansowe od 14 lat

W zeszłym roku argentyńskie linie przewiozły 11,67 milionów pasażerów

Linie Aerolineas Argentinas odnotowały najlepsze wyniki finansowe od 14 lat. Mimo to, przewoźnik nadal notuje stratę netto w wysokości 246 milionów dolarów. W zeszłym roku argentyńskie linie przewiozły 11,67 milionów pasażerów. W tym roku przewoźnik spodziewa się, że liczba ta przekroczy 13 milionów podróżnych.

Aerolineas Argentinas publikuje wyniki finansowe za ubiegły rok

Jak informuje portal Simple Flying, państwowy przewoźnik Aerolíneas Argentinas osiągnął najlepsze wyniki finansowe od czasu upaństwowienia w 2008 roku. Choć informacje te mogą brzmieć dobrze, wspomniane najlepsze wyniki to w rzeczywistości strata w wysokości 246 milionów dolarów. Niemniej jednak, zarząd linii lotniczej świętuje.

To najlepszy wynik finansowy od czasu, gdy państwo podjęło decyzję o odzyskaniu kontroli nad Aerolíneas w 2008 roku. Oznacza to redukcję deficytu o 43,7% w porównaniu do 2021 roku i o 64% w porównaniu do 2019 roku, kiedy to straty wynosiły 667 milionów dolarów –  napisano w oświadczeniu.

Pablo Ceriani, dyrektor generalny Aerolíneas Argentinas, powiedział, że linia lotnicza poprawiła swoje wyniki rok do roku, nawet w obliczu najbardziej złożonego globalnego kryzysu w historii lotnictwa. Dodał, że Aerolíneas jest teraz bardziej efektywną firmą, generującą bezpośrednie i pośrednie dochody, z których wszyscy korzystają.

I dokonaliśmy tego, otwierając nowe trasy, latając więcej i włączając nowe jednostki biznesowe – stwierdził.

Czytaj też: Argentyńskie linie lotnicze dostały samolot białoruskiej Belavii

Państwowa kroplówka

Przez wiele lat Aerolíneas Argentinas były mocno krytykowane. Jak dodaje Simple Flying, państwowy przewoźnik mocno polegał środkach z budżetu państwa i był chroniony za wszelką cenę do tego stopnia, że dopiero w ostatnich latach inne linie lotnicze zaczęły zdobywać trochę udziałów w rynku krajowym w Argentynie. W zeszłym roku firma wykorzystała 67% budżetu przyznanego przez rząd Argentyny. Między 2008 a 2022 rokiem państwowa firma otrzymała około 8 miliardów dolarów ze środków rządowych. W tym roku firma miała otrzymać 412 milionów dolarów.

W zeszłym roku argentyńskie linie przewiozły 11,67 milionów pasażerów. W tym roku przewoźnik spodziewa się, że liczba ta przekroczy 13 milionów podróżnych. Linia lotnicza obsługiwała sieć 38 lokalnych, 48 krajowych i 21 międzynarodowych tras. Firma ma 63% udziału w rynku krajowym i 23,34% w rynku międzynarodowym.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Boeing otwiera ogromne biuro w Rzeszowie! Zatrudni setki pracowników

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button