PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMorskiTransport
Gorące newsy

Boeing otwiera ogromne biuro w Rzeszowie! Zatrudni setki pracowników

Rzeszów staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestycji międzynarodowych korporacji. Najnowszym dowodem na to jest ogromne biuro Boeinga w prestiżowym biurowcu SkyRes. Jakie możliwości rozwoju przyniesie to dla miasta i branży nieruchomości?

Boeing w Rzeszowie i rekordowy najem w biurowcu SkyRes

Jak informuje lokalna Wyborcza, Boeing, jeden z największych na świecie producentów samolotów, postanowił rozszerzyć swoją obecność w Rzeszowie, otwierając imponujące biuro w biurowcu klasy A — SkyRes.

Lokalizacja przy ul. Warszawskiej 18, z rekordową powierzchnią wynajmu, która wynosi aż 6,6 tys. m². A to z kolei podkreśla znaczenie inwestycji dla miasta i firmy DevelopRes, właściciela obiektu. Jest to także największa powierzchnia najmu w historii rzeszowskiego rynku nieruchomości. Nie ma przy tym wątpliwości, że może przyczynić się do wzrostu zainteresowania miasta wśród innych inwestorów o takiej randze.

Nowe biuro Boeinga w Rzeszowie będzie zajmować kilka pięter w budynku SkyRes, z terminem oddania przestrzeni do użytku zaplanowanym już na koniec czerwca. W tej innowacyjnej przestrzeni pracować będzie kilkaset osób, które będą wspierać różnorodne obszary działalności firmy, w tym programy lotnicze i kosmiczne. Nabór pracowników prowadzony był już od ubiegłego roku, co świadczy o długofalowych planach Boeinga w Rzeszowie.

Boeing w Rzeszowie lokalizacja oferty pracy
Źródło: SkyRes

Czytaj również: Podkarpacka Dolina Wodorowa ma powstać w Rzeszowie

Jak wskazał Jarosław Sutarzewicz z obsługującej Boeinga agencji public relations Hill+Knowlton Strategies w Warszawie w rozmowie z lokalną gazetą Nowiny:

Obecność Boeinga w Rzeszowie i trwająca rekrutacja to tylko jeden z aspektów strategii naszego rozwoju w Polsce, która dąży do jak najlepszego wykorzystania wysokich kwalifikacji, różnorodności i talentu pracowników oraz infrastruktury dostępnej w słynnej Dolinie Lotniczej.

Ponadto obecność w Rzeszowie to też możliwość partnerstwa z najlepszymi uniwersytetami w regionie, co może zaowocować współpracą przy różnych projektach, od szkoleń po rozwój technologi.

Wpływ inwestycji na rynek nieruchomości i rozwój miasta

Biuro Boeinga w SkyRes będzie współpracować z lokalnymi uczelniami wyższymi, takimi jak Politechnika Rzeszowska. Firma już wcześniej zatrudniała studentów ze specjalizacji awionika. Współpraca z uczelniami pozwala na pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników oraz przyczynia się do rozwoju lokalnego rynku pracy.

Inwestycja Boeinga w Rzeszowie może przyczynić się do przyspieszenia rozwoju rynku nieruchomości oraz przyciągnięcia nowych inwestorów do miasta. Ponadto, otwarcie tak dużego biura przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie z pewnością wpłynie na wizerunek Rzeszowa jako centrum biznesowego.

Czytaj również: Iran: wyrok za zestrzelenie Boeinga 737 lotu PS752 budzi kontrowersje

DewelopRes, właściciel biurowca SkyRes, ma ambitne plany dotyczące budowy kolejnych obiektów o wysokim standardzie w Rzeszowie. Sukces z wynajmem powierzchni biurowej Boeingowi z pewnością zachęci firmę do dalszej ekspansji na rzeszowskim rynku nieruchomości. Planowane inwestycje w kolejne biurowce mogą przyczynić się do zwiększenia liczby miejsc pracy.

Boeing w Rzeszowie — historia i przyszłość

Inwestycja w SkyRes nie jest pierwszym krokiem Boeinga w Rzeszowie. Firma otworzyła swoje pierwsze, mniejsze biuro na terenie Politechniki Rzeszowskiej w 2016 roku. Wówczas zatrudniła ośmiu studentów ze specjalizacji awionika na kierunku lotniczym. Boeing posiada również magazyn Boeing Distribution Services (BDSI) w Dolinie Lotniczej, obsługujący 200 klientów z branży lotnictwa wojskowego i cywilnego. W maju ubiegłego roku firma wynajęła także 3 tys. m² w Panattoni Park w Zaczerniu.

Te działania pokazują długofalowe plany Boeinga w Rzeszowie oraz zamiar inwestowania w rozwój miasta i regionu. To z pewnością przyczyni się do wzrostu atrakcyjności Rzeszowa jako centrum biznesowego. Dodatkowo zacieśni współpracę z lokalnymi uczelniami i partnerami.

Brytyjskie linie odebrały kolejnego Boeinga. Mają już 6 takich maszyn

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button