Transcash faktoring
KolejowyTransport

PKP Intercity wprowadza dodatkowe pociągi i więcej miejsc na Majówkę

W związku z nadchodzącą majówką, PKP Intercity wprowadza osiem dodatkowych składów pociągów, aby sprostać zwiększonemu popytowi na podróże pomiędzy największymi miastami Polski. Czy nowe połączenia spełnią oczekiwania pasażerów i zapewnią sprawną komunikację w tym okresie? Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych połączeń i planowania swojej podróży z wyprzedzeniem.

Majówka 2023: Więcej wagonów dla podróżnych PKP Intercity

W okresie majówki, PKP Intercity zaplanowało wzmocnienie 85 pociągów o blisko 100 dodatkowych wagonów oraz 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74. Dodatkowe miejsca pojawią się na popularnych trasach między dużymi miastami, jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Łódź, Katowice czy Lublin, a także w kierunku atrakcyjnych ośrodków turystycznych, takich jak Kołobrzeg. Liczba wagonów dołączanych do regularnych połączeń będzie wzrastać z każdym dniem.

Ponadto PKP Intercity uruchamia dodatkowe pociągi na najbardziej popularnych kierunkach, takich jak Warszawa — Olsztyn, Poznań — Gdynia, Warszawa — Gdynia czy Wrocław — Gdynia. Łącznie, na okres majówki przewidziano uruchomienie 8 dodatkowych składów. Dodatkowo, od 1 maja zadebiutuje nowy pociąg IC Kinga, łączący Warszawę z Krakowem, obsługiwany nowoczesnym elektrycznym zespołem trakcyjnym ED160 FLIRT.

Numer pociągu Nazwa pociągu Relacja Dni kursowania
IC 7550 Bałtyk – BIS Poznań – Gdynia 29, 30 kwietnia oraz 3, 6, 7 maja
IC 5750 Bałtyk – BIS Gdynia – Poznań 29, 30 kwietnia oraz 3, 6, 7 maja
IC 65161 Heweliusz – BIS Wrocław – Gdynia 29 kwietnia i 6 maja
IC 56160 Heweliusz – BIS Gdynia – Wrocław 30 kwietnia i 7 maja
IC 15159 Żeromski – BIS Warszawa – Olsztyn 29 kwietnia i 6 maja
IC 51158 Żeromski – BIS Olsztyn – Warszawa 30 kwietnia i 7 maja
IC 1517 Pobrzeże – BIS Warszawa – Gdynia 29 kwietnia i 6 maja
IC 5116 Pobrzeże – BIS Gdynia – Warszawa 30 kwietnia i 7 maja

Prostsza rezerwacja miejsc w pociągach PKP Intercity

PKP Intercity rozszerza możliwość graficznej rezerwacji miejsc o kolejne składy wagonowe, umożliwiając pasażerom wybór preferowanego miejsca oraz sprawdzenie frekwencji w pociągu. Od 1 maja funkcja ta będzie dostępna również w wybranych składach TLK.

PKP Intercity zachęca podróżnych do korzystania z aplikacji mobilnej, która umożliwia sprawdzenie rozkładu jazdy, zakup biletów oraz monitorowanie czasu przejazdu. Dzięki aplikacji można również uzyskać dostęp do usług takich jak Wi-Fi czy elektryczne punkty ładowania w wybranych pociągach.

Przed podróżą warto pamiętać o sprawdzeniu aktualnych informacji dotyczących przepisów sanitarnych, które mogą mieć wpływ na komfort podróży. Przestrzeganie zasad, takich jak noszenie maseczek czy zachowanie dystansu społecznego, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich podróżnych.

Czytaj również: PKP Intercity planuje zakup 23 nowych pociągów dużych prędkości

PKP Intercity stale ulepsza swoją ofertę, dając pasażerom większy komfort podczas podróży. Od 1 maja przewoźnik wprowadza graficzną rezerwację miejsc w wybranych pociągach TLK, co pozwoli każdemu podróżnemu na wybór preferowanego miejsca oraz sprawdzenie frekwencji w pociągu. Rozwiązanie to zostało wcześniej wprowadzone w lutym dla wybranych pociągów kategorii EIC oraz pod koniec marca dla części połączeń kategorii IC.

Graficzna rezerwacja miejsc będzie dostępna w następujących pociągach:

Numer pociągu Nazwa pociągu Relacja
IC 18100/1 – 81100/1 Gałczyński Warszawa – Szczecin – Warszawa
TLK 10100/1 – 10110/1 Żubr Warszawa – Białystok – Warszawa
TLK 12120/1 – 21120/1 Inka Warszawa – Lublin – Warszawa
TLK 28100/1 – 82100/1 Staszic Lublin – Szczecin – Lublin
TLK 45102/3 – 54102/3 Flisak Katowice – Gdynia – Katowice
TLK 58110/1 – 85110/1 Bory Tucholskie Gdynia – Kostrzyn – Gdynia

Ulgowe bilety dla dzieci, studentów i seniorów

PKP Intercity oferuje również ulgi dla dzieci do 4. roku życia, uczniów i studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz seniorów. Wszystkie ulgi można łączyć z innymi promocjami, które przewidują taką możliwość.

Osoby podróżujące w większym gronie mogą skorzystać z oferty dla małych grup – Taniej z Bliskimi, która daje 30% zniżki od bazowych cen biletów dla grup od 2 do 6 osób. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Bilet Rodzinny to oferta promocyjna na połączenia ekspresowe EIC i EIP, która pozwala obniżyć koszty podróży o 30%. Wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w tym z dzieckiem, które nie ukończyło 16 lat.

PKP Intercity przypomina również o możliwości korzystania z Karty Dużej Rodziny, która daje 30% rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej dwóch osób posiadających taki dokument. Warto pamiętać, że zniżka ta dotyczy również przejazdów pociągami EIC i EIP.

Czytaj również: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

W razie wątpliwości lub pytań pasażerowie mogą skorzystać z infolinii PKP Intercity, która udzieli wsparcia i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Warto również śledzić aktualne informacje na stronie przewoźnika, a także na profilach społecznościowych PKP Intercity.

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.) oraz nr +48 22 473 35 31 (dla osób, które zawarły umowę z PKP Intercity).

Incydent z pociągiem Intercity. „Podlasiak” skierowany na zły tor

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button