Transcash faktoring
LotniczyTransport

Brytyjskie linie odebrały kolejnego Boeinga. Mają już 6 takich maszyn

W ciągu ostatnich kilku dni British Airways latało swoimi samolotami 787-10 głównie do Ameryki Północnej i na Bliski Wschód

Linie British Airways otrzymały kolejny samolot Boeing 787-10. Brytyjski przewoźnik posiada teraz sześć maszyn tego typu.

Linie British Airways zaprezentowały nowy samolot Boeing

British Airways dodała kolejny szerokokadłubowy samolot do swojej floty – Boeing 787-10. Chociaż najdłuższa wersja serii 787 nie jest najlepiej sprzedającym się modelem, to brytyjski przewoźnik posiada już sześć maszyn tej wersji, a kolejne sześć ma zostać dostarczone w niedalekiej przyszłości.

Jak informuje portal Simple Flying, samolot (o numerze rejestracyjnym G-ZBLD) przyleciał z Paine Field do Heathrow i dołączył do innych wersji –10 we flocie przewoźnika (G-ZBLA, G-ZBLB, G-ZBLC, G-ZBLF, G-ZBLG). Maszyna ma już prawie 2 i pół roku, a według informacji portalu ch-aviation, odbyła swój pierwszy lot w listopadzie 2020 roku.

Jak wynika z danych Flightradar24.com, w ciągu ostatnich kilku dni British Airways latało swoimi samolotami 787-10 głównie do Ameryki Północnej i na Bliski Wschód. Niektóre z miast, w których ostatnio wdrożono ten wariant 787, to Nowy Jork, Kuwejt, Montreal, Houston, Dubaj, Miami i Boston.

Czytaj też: British Airways i Virgin Atlantic wracają do Chin po 3 latach

Nowy bardziej paliwooszczędny samolot

W czerwcu 2020 roku, podczas pandemii COVID, British Airways otrzymała swojego pierwszego Boeinga 787-10, po półrocznym opóźnieniu. Wkrótce później do floty dołączył kolejny –10, ale zastój w kolejnych dostawach utrzymywał się przez długi czas. Dopiero po dwóch latach Boeing mógł wznowić dostawy 787-10 dla BA, zaczynając od drugiej połowy ubiegłego roku.

Jak informuje portal Simple Flying, w swoim nowym samolocie British Airways oferuje 256 miejsc, z czego osiem w pierwszej klasie, 48 w klasie biznes, 35 w premium economy i 165 w ekonomicznej. Dzięki maszynie przewoźnik planuje obniżyć swoje ogólne koszty operacyjne, głównie dlatego, że nowy nabytek jest o 25% bardziej paliwooszczędny niż podobnej wielkości samoloty pasażerskie, które ma zastąpić.

Na swojej stronie internetowej BA podkreśla również, że 50% struktury podstawowej samolotu, w tym kadłub i skrzydła, wykonane jest z materiałów kompozytowych. Z kolei obudowy silników posiadają ząbkowane krawędzie, które pomagają zmniejszyć poziom hałasu na zewnątrz i wewnątrz kabiny o nawet 60%.

Czytaj też: Inflacja w Wielkiej Brytanii utrzymuje się powyżej 10%! W kraju dochodzi do strajków

Wizz Air Abu Dhabi zatrudni ponad 400 pilotów i załogi pokładowej w 2023

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button