E-commerceInfo z rynkuTransport

Zyski UPS rozczarowały. Akcje firmy spadły po ogłoszeniu wyników

Raport za pierwszy kwartał pojawia się w czasie ważnych rozmów negocjacyjnych z pracownikami w UPS

Akcje firmy UPS spadły po ogłoszeniu rozczarowujących wyników finansowych. Prezes Carol Tomé poinformowała, że firma spodziewa się dalszego spadku ilości przesyłek z uwagi na „aktualne warunki makroekonomiczne”, co zdecydowanie wpłynie na zyski UPS.

Zyski UPS rozczarowują

Raport z wynikami finansowymi UPS został opublikowany w czasie trwania negocjacji kontraktowych między firmą a jej związkowymi pracownikami, których fiasko może doprowadzić do strajku. Strajk w UPS znacznie zaburzyłby operacje tej firmy. Po ogłoszeniu wyników akcje amerykańskiej firmy przewozowej United Parcel Service (UPS) spadły. Zyski UPS za pierwszy kwartał były dużo słabsze niż oczekiwano, zarówno pod względem samych dochodów, jak i przychodów. Jak informuje portal CNBC, dla niektórych analityków, relatywnie słabe wyniki firmy UPS wskazują na szersze spowolnienie gospodarcze, szczególnie w kontekście komentarzy prezes firmy Carol Tomé.

W pierwszym kwartale spowolnienie sprzedaży detalicznej w USA skutkowało niższą, niż oczekiwano, ilością przesyłek, a my mieliśmy do czynienia z trwającym osłabieniem popytu w Azji. Biorąc pod uwagę aktualne warunki makroekonomiczne, spodziewamy się dalszego spadku ilości przesyłek – stwierdziła prezes.

Przychody UPS spadły o 6% w stosunku do tego samego kwartału w ubiegłym roku. Zysk netto wyniósł natomiast 1,9 mld dolarów, w porównaniu z 2,6 mld dolarów rok wcześniej. Tomé powiedziała w rozmowie z CNBC, że na UPS wpłynął większy, branżowy spadek sprzedaży detalicznej w marcu. Zauważyła, że „zmiana w zachowaniach zakupowych konsumentów” doprowadziła do zwiększenia wydatków na usługi i kategorie, takie jak jedzenie i restauracje, a nie na towary dostarczane przez UPS.

Czytaj też: Wyniki UPS za trzeci kwartał są dużo lepsze niż oczekiwano

Firma przygotowuje się na trudny rok

Jak informuje portal CNBC, w raporcie za pierwszy kwartał firma poinformowała, że teraz spodziewa się, że jej roczny zysk będzie mieścił się w dolnej części jej pierwotnych przewidywań, z powodu „trudnych warunków makroekonomicznych i zmian w zachowaniach konsumentów”. Firma spodziewa się teraz, że roczne przychody wyniosą 97 miliardów dolarów. Wcześniej UPS prognozował przychody między 97 miliardami a 99,4 miliardami dolarów, w porównaniu do prognoz analityków wynoszących 99,98 miliarda dolarów.

W rozmowie dotyczącej wyników finansowych za czwarty kwartał, dyrektor finansowy Brian Newman powiedział, że firma spodziewa się, że 2023 rok będzie dla niej „burzliwym rokiem”. Gigant zauważył spadek wolumenu w związku z osłabieniem popytu i oczekuje, iż większość swojego zysku osiągnie dopiero w drugiej połowie 2023 roku.

Raport za pierwszy kwartał pojawia się w czasie ważnych rozmów negocjacyjnych z pracownikami w UPS. Jeśli dojdzie do strajku w UPS, co nie miało miejsca od ponad 25 lat, spowoduje to znaczne zakłócenia w operacjach firmy, a także zwiększone problemy dla firm i klientów korzystających z usług firmy. Strajk w 1997 roku kosztował firmę setki milionów dolarów strat. Strajk w UPS w 2023 roku miałby prawdopodobnie jeszcze większy wpływ.

Czytaj też: Kurs Allegro blisko dna. Dlaczego tak się stało?

Amazon będzie pobierał opłaty za niektóre zwroty przez UPS

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button