PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuLotniczyTransport

Nowe połączenie Emirates. Pasażerowie polecą z Dubaju do serca Kanady

Emirates, która jest jedną z najpopularniejszych linii lotniczych na świecie, ogłosiła wprowadzenie nowego połączenia z Dubaju (DXB) do Montrealu (YUL) w Kanadzie. Nowe połączenie zostanie uruchomione 5 lipca 2023 r. i będzie realizowane trzy razy w tygodniu przez nowoczesne samoloty Boeing 777-300ER. Czy to nowe połączenie przyczyni się do zacieśnienia więzi handlowych i kulturalnych pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Kanadą?

Nowe połączenie Emirates z Dubaju do Montrealu

Nowe połączenie między Dubajem a Montrealem ma na celu wzmocnienie relacji gospodarczych między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Kanadą. Współpraca ta obejmuje nie tylko rozwój sektora turystyki, ale także rozwój handlu między dwoma krajami.

Przewoźnicy Emirates i Air Canada będą pracować wspólnie, aby zwiększyć swoją siatkę połączeń w obu krajach, a także na obszarach Ameryki Północnej i Południowej. Dzięki nowym połączeniom pasażerowie będą mieli większy wybór destynacji do wyboru, co z kolei przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego i handlowego między tymi dwoma krajami.

Czytaj również: Połączenie kolejowe Abu Zabi-Dubaj. Pierwszy taki projekt w ZEA

Dodanie nowego połączenia do Montrealu jest kolejnym krokiem w rozwoju globalnej siatki połączeń linii Emirates. Przewoźnik kontynuuje ekspansję na nowe rynki i zwiększa liczbę oferowanych połączeń, aby sprostać rosnącemu popytowi na międzynarodowe podróże. Obecnie, linie Emirates obsługują łącznie 18 kierunków w Ameryce Północnej, obejmujących Kanadę, USA, Meksyk, Brazylię oraz Argentynę. Współpraca z Air Canada pozwoli na dalsze zwiększenie zasięgu i dostępności połączeń dla pasażerów obu przewoźników.

Szczegóły nowego połączenia

Nowe połączenie z Dubaju do Montrealu będzie realizowane w następujących godzinach (wszystkie czasy są lokalne):

Data Lot Odlot Przylot
Od 5 lipca 2023 EK243 (DXB/YUL) 02:30 08:00
Od 5 lipca 2023 EK244 (YUL/DXB) 10:20 06:30 (następnego dnia)
Od 5 listopada 2023 EK243 (DXB/YUL) 02:30 07:15
Od 5 listopada 2023 EK244 (YUL/DXB) 09:30 06:40 (następnego dnia)
Od 10 marca 2024 EK243 (DXB/YUL) 02:30 08:00
Od 10 marca 2024 EK244 (YUL/DXB) 10:20 06:30 (następnego dnia)

Komfort podróży na pokładzie Boeing 777-300ER

Boeing 777300ER to nowoczesne samoloty oferujące trzy klasy: Pierwszą, Biznes i Ekonomiczną. Pasażerowie pierwszej klasy skorzystają z luksusowych apartamentów na pokładzie samolotu. Klasa ta oferuje niezwykłe udogodnienia, takie jak prywatne oświetlenie, własne minibary oraz obszerne miejsca do spania.

Co ciekawe, w klasie biznes, podróżujący mogą cieszyć się przestronnymi fotelami, które przekształcają się w komfortowe łóżka, a także dostępem do szerokiej oferty rozrywki pokładowej. Dodatkowo wszystkie klasy oferują wysokojakościowe posiłki, szeroki wybór napojów oraz doskonały serwis na pokładzie, co zapewnia komfort podróży dla każdego pasażera. Z kolei pasażerowie klasy ekonomicznej również mogą korzystać z różnorodnych opcji rozrywki pokładowej, takich jak filmy, gry, muzyka oraz czytanie książek.

Czytaj również: Colombo Port City – w stolicy Sri Lanki powstaje miasto na wzór Dubaju

Montreal to kolejne miasto w Ameryce Północnej obsługiwane przez Emirates. Obecnie, linia lotnicza obsługuje także loty do takich miast jak Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, San Francisco czy Toronto, a także do Orlando, Houston, Seattle, Boston, Miami i Dallas. Przedstawiciele Emirates podkreślają, że rozwój siatki połączeń w Ameryce Północnej jest jednym z kluczowych celów linii lotniczej w najbliższych latach.

Nowe połączenie Emirates. Znaczenie dla Dubaju i Kanady

Nowe połączenie Emirates z Dubaju do Montrealu jest ważnym krokiem w dalszym rozwijaniu współpracy pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Kanadą. Wprowadzenie nowej trasy pozwoli na zwiększenie turystyki, handlu oraz umocnienie więzi kulturalnych i biznesowych pomiędzy tymi krajami. Dzięki temu, przedsiębiorstwa z obu krajów będą miały więcej możliwości nawiązania współpracy, inwestowania oraz rozwijania swojej działalności na rynkach międzynarodowych.

Nie ma zatem co ukrywać, że wzrost liczby połączeń lotniczych między ZEA a Kanadą może przyczynić się do wzrostu inwestycji zagranicznych. W rezultacie może to prowadzić do stworzenia nowych miejsc pracy w obu krajach. Ważną kwestią jest również fakt, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z największych inwestorów zagranicznych w Kanadzie, a nowe połączenie lotnicze może dodatkowo przyciągnąć inwestorów z ZEA, zainteresowanych sektorami takimi jak energetyka, technologie czy nieruchomości.

Największe lotnisko na świecie. Po raz ósmy jest to Dubaj!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button