LotniczyTransport

Meksykańskie wojsko będzie obsługiwać państwową linię lotniczą

Prezydent Meksyku ma nadzieję, że nowy przewoźnik wzniesie się w powietrze jeszcze w tym roku

Meksykańskie wojsko będzie obsługiwać państwową linię lotniczą. Prezydent Meksyku chce, aby pierwsze samoloty mogły wznieść się w powietrze jeszcze w tym roku.

Meksykańskie wojsko zajmie się liniami lotniczymi

Izba Deputowanych w Meksyku zatwierdziła zmianę przepisów dotyczących lotnictwa cywilnego, co ułatwiło możliwość utworzenia nowej linii lotniczej obsługiwanej przez Fuerzas Armadas de México (Meksykańskie Siły Zbrojne), z wykorzystaniem Sekretariatu Obrony Narodowej.

Samoloty linii Mexicana de Aviación ponownie wyniosłyby się w powietrze z nowym właścicielem. Jak wcześniej w tym roku donosił portal Simple Flying, meksykańskie wojsko nabyło prawa do Mexicana za 37 milionów dolarów.

Prezydent Meksyku, Andrés Manuel López Obrador, nie ustaje w dążeniu do wprowadzenia kolejnej linii lotniczej w kraju, i wygląda na to, że jego marzenie się spełni. Nowa i odrodzona Mexicana de Aviación będzie konkurować z Aeromexico, Volaris i Viva Aerobus, czyli trzema innymi liniami lotniczymi, które obecnie działają w Meksyku.

W grudniu zeszłego roku Prezydent ogłosił, że rząd zakupił aktywa Mexicana od poprzednich właścicieli, w tym nazwę, symulatory lotu i ośrodek szkoleniowy.

Czytaj też: Ryanair skraca rozkład lotów. Dostawy Boeingów znów opóźnione 

Linia lotnicza może wymagać dotacji

Jednak niektórzy kwestionują to, czy najnowszy ruch prezydenta zapewni sukces odrodzonej linii lotniczej. Jak podaje Fox56News, Andrés Pinto Caballeros zwrócił uwagę na fakt, że linia lotnicza będzie prawdopodobnie wymagała dużych dotacji i stanie się studnią bez dna, do której rząd nie będzie w stanie dalej dosypywać publicznych pieniędzy.

Ryzykujemy, że ta państwowa linia lotnicza będzie musiała być wspierana przez lata milionami peso, które zostaną utracone bez generowania pozytywnych skutków dla naszego kraju – stwierdził.

Jak informuje portal Simple Flying, inni są bardziej optymistyczni co do odrodzenia Mexicana, zauważając, że zwiększona konkurencja zapewni niskie ceny biletów i że linia lotnicza prawdopodobnie odniesie sukces. Mimo że zniknęła ponad 12 lat temu, marka Mexicana de Aviación pozostaje rozpoznawalna wśród pasażerów w kraju. Mexicana de Aviación i Aeromexico były dwoma największymi przewoźnikami w XX wieku, obsługując transoceaniczne trasy.

Rok przed zakończeniem działalności przez Mexicana, linia lotnicza posiadała flotę 110 samolotów, przewożąc ponad 11 milionów pasażerów. Mexicana była partnerem Star Alliance do 2009 roku, zanim przeszła do oneworld. Od czasu upadku linii lotniczej, było kilka prób jej odrodzenia, ale nigdy nie odniosły one sukcesu.

Jak donosi El CEO, prezydent Meksyku ma nadzieję, że nowy przewoźnik wzniesie się w powietrze jeszcze w tym roku. Jednak tylko czas pokaże, czy marzenie prezydenta stanie się rzeczywistością. Nie zostały jeszcze podane żadne dalsze informacje na temat kolejnych kroków przewoźnika.

Czytaj też: 9 z 10 najbrutalniejszych miast świata znajduje się w Meksyku

Meksykańskie wojsko chce założyć własną linię lotniczą

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button