LotniczyTransport

Przewoźnik z Indii planuje kupić swoje pierwsze samoloty cargo

W ciągu najbliższych lat flota linii lotniczej znacznie się rozszerzy

Air India planuje rozszerzenie swoich operacji transportowych i w tym celu zamierza kupić nowe samoloty cargo. Do floty przewoźnika może trafić nawet do 80 samolotów w ciągu następnych dwóch dekad. Linia lotnicza nie posiada obecnie żadnych samolotów transportowych w swojej flocie.

Air India kupuje nowe samoloty cargo

Air India przechodzi znaczącą transformację pod nowym kierownictwem i zamierza skupić większą uwagę na transporcie towarów. Według doniesień Business Standard, przewoźnik będzie rozważał wprowadzenie do swojej floty samolotów transportowych, aby zwiększyć przestrzeń ładunkową. Dla Air India będą to pierwsze samoloty cargo, bowiem przewoźnik nie posiada obecnie ani jednego dedykowanego samolotu transportowego w swojej flocie, która liczy 117 samolotów pasażerskich.

Jak informuje portal Simple Flying, w ciągu najbliższych lat flota linii lotniczej znacznie się rozszerzy po rekordowym zamówieniu na 470 samolotów, ogłoszonym wcześniej w tym roku. Celem zamówienia na nowe samoloty od Airbusa i Boeinga jest przywrócenie przewoźnikowi statusu światowego przewoźnika, którym Air India cieszyła się w poprzednich dziesięcioleciach. Według The Loadstar, przewoźnik może nabyć do 80 samolotów transportowych w ciągu najbliższych dwóch dekad i skorzystać z gwałtownego wzrostu popytu na handel online.

Czytaj też: Rekordowe zamówienie Air India! Kupią 470 Airbusów i Boeingów

Linia lotnicza inwestuje w innowacje IT

Minęło sześć miesięcy od ogłoszenia pięcioletniego planu transformacji Air India. Oprócz ogromnego zamówienia na Airbusy i Boeingi, linie lotnicze zainwestowały 400 milionów dolarów w modernizację floty oraz 200 milionów dolarów w innowacje z zakresu IT, w tym w rozwój systemów sztucznej inteligencji (AI). Jak informuje portal Simple Flying, przewoźnik planuje również zwiększyć zatrudnieniem w ciągu najbliższych tygodni o prawie 400 nowych członków załogi pokładowej, a kolejne 1400 pracowników jest w trakcie szkolenia.

Ekspansja floty Air India wpasowuje się w plany innych globalnych linii lotniczych, które również chcą zwiększyć liczbę swoich samolotów po odbiciu po pandemii. Szybki wzrost handlu e-commerce w Indiach napędza ekspansję w zamówieniach na wąskokadłubowe samoloty transportowe – skomentował Vineet Malhotra, współzałożyciel i dyrektor Kale Logistics Solutions.

Czytaj też: Byli dyrektorzy Polar Air Cargo aresztowani i oskarżeni o oszustwo!

Iberia mocno zwiększy zatrudnienie przed sezonem wakacyjnym

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button