IntralogistykaMagazyny

Rynek robotów pakujących będzie wart miliardy dolarów

Producenci w sektorze spożywczym i napojów rezygnują z tradycyjnych technik pakowania

Według danych opublikowanych przez Fact.MR, globalny rynek robotów pakujących był wart około 3,8 miliarda dolarów w 2022 roku, a według szacunków do końca 2032 roku jego wartość wzrośnie do 7,5 miliarda dolarów.

Rynek robotów pakujących rośnie 

Roboty do pakowania to wszechstronne maszyny, zaprojektowane w celu szybszego, łatwiejszego i bardziej opłacalnego wykonywania prac wymagających dużej siły roboczej. Jak informuje portal Robotics & Automation News, dzięki zintegrowanym kontrolom, prostym interfejsom oraz nowoczesnemu oprogramowaniu są coraz łatwiejsze w obsłudze.

Roboty są w stanie wykonać wiele zadań związanych z pakowaniem, w tym pobieranie i umieszczanie produktów, układanie ich w pudełka, paletyzację oraz składowanie. Wybierane są przez wiele firm ze względu na poprawę efektywności łańcucha dostaw, większą skuteczność pakowania i zmniejszenie kosztów operacyjnych.

Producenci w sektorze spożywczym i napojów rezygnują z tradycyjnych technik pakowania na rzecz w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych. To sprzyja wykorzystaniu robotów do pakowania wyposażonych w funkcje wizyjne, które są bardzo popularne w zastosowaniach na linii montażowej.

Czytaj też: Całkowita automatyzacja magazynów w logistyce coraz bliżej

Producenci oferują roboty wieloużytkowe

Według danych opublikowanych przez Fact.MR globalny rynek robotów pakujących był wart około 3,8 miliarda dolarów w 2022 roku, a według szacunków do końca 2032 roku jego wartość wzrośnie do 7,5 miliarda dolarów. Według ekspertów rynek robotów pakujących będzie rozwijał się z imponującym tempem rocznego wzrostu wynoszącym 7 procent.

Jak informuje portal Robotics & Automation News, czołowe firmy na rynku robotów do pakowania planują przeprowadzić inicjatywy badawczo-rozwojowe w celu stworzenia unikalnych systemów pakowania robotycznego, aby sprostać zwiększonemu popytowi na całym świecie.

Według przewidywań kluczowe firmy wprowadzą na rynek zaawansowane produkty, które zapewnią niezawodną operację podnoszenia i umieszczania produktów. Kluczowi gracze na rynku koncentrują się na zwiększaniu swojej międzynarodowej bazy klientów. Czołowi dostawcy oferują zaawansowane maszyny robotyczne, które mogą być wykorzystywane do jednoczesnego zbierania, paletyzowania i pakowania.

Czytaj też: Johnson & Johnson oferuje 9 mld dolarów, żeby uniknąć procesów sądowych

GXO w Poznaniu rozwija logistykę zwrotów dla mody i elektroniki

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button