PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

easyJet został oficjalnym przewoźnikiem tegorocznej Eurowizji

Przewoźnik planuje wesprzeć Konkurs Piosenki Eurowizji, przewożąc tysiące gości do Liverpoolu

Linie easyJet zostały oficjalnym przewoźnikiem lotniczym Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 i będzie oferował oficjalne loty na tegoroczną Eurowizję w Wielkiej Brytanii. Tani przewoźnik planuje przetransportować tysiące gości do Liverpoolu w czasie trwania konkursu.

easyJet leci na Eurowizje idk 

Choć ubiegłoroczny konkurs Eurowizji wygrała Ukraina, ze względu na toczącą się wojnę, w tym roku konkurs odbędzie się w Liverpoolu. Oficjalnym partnerem konkursu został tani przewoźnik easyJet, który zaoferuje klientom loty na tegoroczną Eurowizję, z krajów uczestniczących w konkursie.

Jak informuje Simple Flying, po przetransportowaniu około dwóch milionów pasażerów w zeszłym roku i obsłużeniu 26 tras w Europie, easyJet stał się największym przewoźnikiem lotniczym w Liverpoolu. Nie dziwi więc fakt, że przewoźnik został wybrany na Partnera Narodowego Eurowizji, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 maja. Dodatkowo miasto-gospodarz zorganizuje ogromny darmowy dwutygodniowy festiwal przed Eurowizją, co z pewnością przyciągnie wielu odwiedzających do Liverpoolu.

Dzięki swojej rozległej sieci tras, tani przewoźnik planuje wesprzeć Konkurs Piosenki Eurowizji, przewożąc tysiące gości do Liverpoolu na festiwal przedkonkursowy i na sam konkurs piosenki.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy odegrać rolę w tegorocznej Eurowizji, celebrującej  wartości, które easyJet reprezentuje i którą uwielbiają nasi pracownicy i miliony klientów w całej Europie. Podobnie jak ten kultowy konkurs, easyJet łączy ludzi, kultury i społeczności w Europie i poza nią. Dlatego jesteśmy zachwyceni, że w tym roku jesteśmy Partnerem Narodowym Konkursu Piosenki Eurowizji we współpracy z BBC Studios podkreślił Robert Birge, dyrektor ds. klientów i marketingu w easyJet.

Czytaj też: Estoński startup Marabu rozpoczyna działalność w Niemczech

Konkurs Piosenki Eurowizji może wpłynąć na wyniki przewoźnika

W okresie od stycznia do marca, easyJet przetransportował szacunkowo 15,6 miliona pasażerów i oferował 1 200 lotów dziennie, co zaowocowało poprawą współczynnika wypełnienia do 88%. Jednak ze względu na niedawne strajki francuskich kontrolerów lotów, ruch lotniczy przewoźnika w kwietniu z ucierpiał z powodu opóźnień i odwołań.

Jak informuje Simple Flying, zbliżający się Konkurs Piosenki Eurowizji w przyszłym miesiącu może spowodować wzrost popytu, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki przewoźnika oraz współczynnik wypełnienia. Możliwe, że podobnie jak w przypadku Vueling w zeszłym roku, easyJet zaprezentuje na jednym ze swoich samolotów unikalne, oficjalne malowanie z okazji konkursu.

Czytaj też: PMI w strefie euro wyższy od oczekiwań! Motorem ożywienia są usługi

Produkcja Boeing 737 będzie kontynuowana mimo problemów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button