Transcash faktoring
LotniczyTransport

easyJet został oficjalnym przewoźnikiem tegorocznej Eurowizji

Przewoźnik planuje wesprzeć Konkurs Piosenki Eurowizji, przewożąc tysiące gości do Liverpoolu

Linie easyJet zostały oficjalnym przewoźnikiem lotniczym Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 i będzie oferował oficjalne loty na tegoroczną Eurowizję w Wielkiej Brytanii. Tani przewoźnik planuje przetransportować tysiące gości do Liverpoolu w czasie trwania konkursu.

easyJet leci na Eurowizje idk 

Choć ubiegłoroczny konkurs Eurowizji wygrała Ukraina, ze względu na toczącą się wojnę, w tym roku konkurs odbędzie się w Liverpoolu. Oficjalnym partnerem konkursu został tani przewoźnik easyJet, który zaoferuje klientom loty na tegoroczną Eurowizję, z krajów uczestniczących w konkursie.

Jak informuje Simple Flying, po przetransportowaniu około dwóch milionów pasażerów w zeszłym roku i obsłużeniu 26 tras w Europie, easyJet stał się największym przewoźnikiem lotniczym w Liverpoolu. Nie dziwi więc fakt, że przewoźnik został wybrany na Partnera Narodowego Eurowizji, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 maja. Dodatkowo miasto-gospodarz zorganizuje ogromny darmowy dwutygodniowy festiwal przed Eurowizją, co z pewnością przyciągnie wielu odwiedzających do Liverpoolu.

Dzięki swojej rozległej sieci tras, tani przewoźnik planuje wesprzeć Konkurs Piosenki Eurowizji, przewożąc tysiące gości do Liverpoolu na festiwal przedkonkursowy i na sam konkurs piosenki.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy odegrać rolę w tegorocznej Eurowizji, celebrującej  wartości, które easyJet reprezentuje i którą uwielbiają nasi pracownicy i miliony klientów w całej Europie. Podobnie jak ten kultowy konkurs, easyJet łączy ludzi, kultury i społeczności w Europie i poza nią. Dlatego jesteśmy zachwyceni, że w tym roku jesteśmy Partnerem Narodowym Konkursu Piosenki Eurowizji we współpracy z BBC Studios podkreślił Robert Birge, dyrektor ds. klientów i marketingu w easyJet.

Czytaj też: Estoński startup Marabu rozpoczyna działalność w Niemczech

Konkurs Piosenki Eurowizji może wpłynąć na wyniki przewoźnika

W okresie od stycznia do marca, easyJet przetransportował szacunkowo 15,6 miliona pasażerów i oferował 1 200 lotów dziennie, co zaowocowało poprawą współczynnika wypełnienia do 88%. Jednak ze względu na niedawne strajki francuskich kontrolerów lotów, ruch lotniczy przewoźnika w kwietniu z ucierpiał z powodu opóźnień i odwołań.

Jak informuje Simple Flying, zbliżający się Konkurs Piosenki Eurowizji w przyszłym miesiącu może spowodować wzrost popytu, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki przewoźnika oraz współczynnik wypełnienia. Możliwe, że podobnie jak w przypadku Vueling w zeszłym roku, easyJet zaprezentuje na jednym ze swoich samolotów unikalne, oficjalne malowanie z okazji konkursu.

Czytaj też: PMI w strefie euro wyższy od oczekiwań! Motorem ożywienia są usługi

Produkcja Boeing 737 będzie kontynuowana mimo problemów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button