LotniczyTransport

Estoński startup Marabu rozpoczyna działalność w Niemczech

Każdy z samolotów posiada łącznie 180 miejsc w konfiguracji całkowicie ekonomicznej

Estoński startup Marabu otrzymał certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) i rozpoczął działalność w Niemczech. Linie będą obsługiwać loty z Monachium i Hamburga do miast turystycznych na południu Europy i w Afryce Północnej.

Startup Marabu rozpoczyna działalność w Niemczech

Estoński przewoźnik lotniczy Marabu rozpoczął działalność w Niemczech w połowie kwietnia, otrzymując w rekordowo krótkim czasie certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) i licencję na prowadzenie działalności. Jak informuje portal Simple Flying, według dyrektora generalnego linii lotniczych, Paula Schwaigera, aplikowanie o AOC w Estonii pomogło Marabu w tak szybkim uzyskaniu niezbędnych zezwoleń.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni władzom estońskim za doskonałą współpracę, która umożliwiła nam założenie i uruchomienie Marabu w ciągu czterech miesięcy – stwierdził.

Schwaiger pochwalił również społeczeństwo Estonii za jego wysoką digitalizację oraz skuteczną pracę estońskiej Administracji Transportu. Określił on warunki jako „dokładnie to, czego nowym firmom potrzeba do rozpoczęcia działalności”.

Czytaj też: Koniec taniego latania. Zapłacimy więcej przez politykę klimatyczną

Marabu planuje kupić samoloty Airbus

Marabu w początkowej fazie swojej działalności będzie wspierana przez Nordic Aviation Group. Jak informuje portal Simple Flying, obie firmy podpisały wcześniej w tym roku długoterminową umowę usługową, w ramach której linia lotnicza Nordica będzie działać na rzecz Marabu trzema samolotami Airbus A320neo. Każdy z samolotów posiada łącznie 180 miejsc w konfiguracji całkowicie ekonomicznej.

Marabu miało mało czasu, aby przygotować się do rozpoczęcia działalności z flotą A320neo z lotnisk w Monachium i Hamburgu. Jestem dumny i pod wrażeniem kompetencji i ducha zespołu Marabu, by w rekordowo krótkim czasie założyć nową estońską linię lotniczą – stwierdził dyrektor generalny Nordic Aviation Group, Jan Palmer.

Aby wesprzeć swoje ambitne plany ekspansji, Marabu planuje wkrótce kupić trzy własne samoloty Airbus A320neo. W ten sposób flota linii lotniczej wzrośnie do sześciu samolotów, z bazami na lotniskach w Monachium (MUC) i Hamburgu (HAM). Z obu baz Marabu planuje obsługiwać różne trasy do popularnych celów turystycznych wokół Morza Śródziemnego, Wysp Kanaryjskich i Morza Czerwonego. Linia lotnicza będzie również wkrótce latać z obu niemieckich baz do Tallinna (TLL). Loty do estońskiej stolicy rozpoczną się z Monachium 21 maja, a z Hamburga 16 czerwca.

Marabu

Czytaj też: Niemcy chcą ciąć wydatki socjalne, podczas gdy co 5. dziecko żyje w ubóstwie

Lotnisko w Pradze znosi limit płynów wnoszonych na pokład

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button