PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Szwajcaria sfinansuje nowy terminal kolejowy w Mediolanie

Szwajcaria jest zainteresowana inwestowaniem w inicjatywy kolejowe poza swoimi granicami

Szwajcaria częściowo sfinansuje budowę nowego terminalu kolejowego w Mediolanie. Terminal kolejowy w Mediolanie będzie zarządzany przez Terminal AlpTransit, spółkę joint venture utworzoną przez włoskie holdingi kolejowe, Ferrovie dello Stato Italiane (FS), i szwajcarską spółkę kolejową Hupac.

Terminal kolejowy w Mediolanie sfinansowany przez Szwajcarię

Szwajcarski Urząd Transportu (FOT) przeznaczy ponad 67 milionów euro na budowę terminala przeładunkowego na wschód od Mediolanu, we północnych Włoszech. Nowy terminal zostanie zbudowany na zdekomisjonowanym obszarze Milano Smistamento, głównym obszarze stacji kolejowej w mieście. Nowy terminal kolejowy w Mediolanie zostanie wyposażony w dwa sześciotorowe zespoły torów i sześć dźwigów bramowych do obsługi pociągów o długości 750 metrów.

Jak informuje RailFreight, terminal będzie zarządzany przez Terminal AlpTransit, spółkę joint venture utworzoną przez włoskie holdingi kolejowe, Ferrovie dello Stato Italiane (FS), i szwajcarską spółkę kolejową Hupac. Budowa terminala powinna zostać zakończona w 2026 roku, a według założeń dzięki terminalowi z dróg zostanie usuniętych 150 000 ciężarówek rocznie. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 108 milionów euro, a Szwajcaria finansuje ponad połowę przedsięwzięcia. Pomysł finansowania tego projektu przez Szwajcarię pojawił się już w grudniu.

Czytaj też: Terminal kolejowy w północnych Włoszech czeka rozbudowa

Inwestycja za 60 milionów euro

Szwajcaria jest zainteresowana inwestowaniem w inicjatywy kolejowe poza swoimi granicami, jeśli są one uznawane za przydatne dla polityki kraju, polegającej na przenoszeniu ładunków na koleje. Dla przykładu Konfederacja Helwecka współfinansowała projekty w Antwerpii w Belgii oraz Duisburgu i Singen w Niemczech. W odniesieniu do Włoch  Szwajcaria już przyczyniła się do projektów modernizacyjnych dla terminali Hupac w Gallarate i Piacenzy, obu w pobliżu Mediolanu.

Ponadto FS i Hupac współpracują przy budowie nowego terminala w Brescii na zachód od Mediolanu. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 60 milionów euro, a obiekt będzie zajmował obszar 100 000 metrów kwadratowych. Według FS, pozwolenie na budowę powinno zostać udzielone na wiosnę 2023 roku, co oznacza, że prace powinny rozpocząć się już na początku przyszłego roku, a terminal powinien być gotowy w 2026 roku. Jak informuje RailFreight, nowy terminal, który będzie nosił nazwę La Piccola Velocità (Mała Prędkość), zostanie wyposażony w pięć torów kolejowych o długości 750 metrów każdy. Powstanie także pięć torów do tymczasowego postoju, trzy tory wspomagające i trzy dźwigi bramowe elektryczne. Ponadto Szwajcaria wyraziła swoją gotowość do częściowego sfinansowania nowych dróg kolejowych na lewym brzegu Renu między Niemcami a Francją.

Czytaj też: MFW prognozuje, że Niemcy i Wielka Brytania znajdą się w recesji!

CAF ma pierwsze zamówienie na jednostki Coradia Polyvalent

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button