DrogowyTransport

Koncern Pepsi zaprezentował światu swoją flotę Tesla Semi

PepsiCo stało się pierwszą firmą, która zaprezentowała ten samochód w swojej flocie

Koncern Pepsi zaprezentował swoją flotę 18 samochodów Tesla Semi w Sacramento w USA. Wszystkie ciężarówki klasy 8 są całkowicie elektryczne i zostaną wykorzystane w kalifornijskim zakładzie rozlewniczym w Sacramento. Firma zamówiła pierwsze 100 półciężarówek elektrycznych od Tesli w 2017 roku.

Pepsi zaprezentowało swoje ciężarówki Tesla Semi

Koncern Pepsi był pierwszą firmą, która zamówiła Tesla Semi prawie pięć i pół roku temu. W tym tygodniu PepsiCo stało się również pierwszą firmą, która zaprezentowała ten samochód w swojej flocie. Jak informuje portal Electrive, Tesla rozpoczęła dostawy samochodu Semi na początku grudnia ubiegłego roku.

Według mediów koncern planuje rozmieścić łącznie 21 ciężarówek w zakładzie rozlewniczym w Sacramento. Kolejne 15 pojazdów ma wejść do służby w zakładzie produkcyjnym PepsiCo w Modesto, w Kalifornii, w firmie Frito-Lay, która ogłosiła przejście na pojazdy elektryczne w 2021 roku. W obu lokalizacjach zainstalowano stacje ładowania z czterema ładowarkami o mocy 750 kW, które wyglądają bardzo podobnie do ładowarek V4 Superchargers.

Czytaj też: Tesla wycofuje ciężarówki Semi! Mają problemy z hamulcami

Pepsi otrzymało ogromne dotacje

PepsiCo otrzymał wiele krajowych i stanowych dotacji na zakup samochodów Tesla i budowę infrastruktury ładowania, a media informują, że Sacramento Metropolitan Air Quality Management District przyznał 4,5 miliona dolarów dotacji na 18 z 21 ciężarówek, które będą używane w zakładzie rozlewniczym South Sacramento. Jak informuje portal Electrive, łącznie PepsiCo otrzymał 15 milionów dolarów w dotacjach państwowych i lokalnych na pojazdy i infrastrukturę ładowania w Sacramento i Modesto, a także 40 000 dolarów za każdy pojazd od rządu federalnego.

Teraz gdy ciężarówki Semi są w użytku, można przetestować ich realną wydajność. Erica Edwards, wiceprezes ds. produkcji w PepsiCo, została zacytowana w mediach, mówiąc, że Tesla Semi ma zasięg około 400 mil (643,7 km) na jednym ładowaniu. Z kolei Tesla podawała wcześniej w informacjach prasowych i podczas prezentacji swojego pojazdu, że jej elektryczne ciężarówki mają zasięg 500 mil (804,6 km) na pełnym naładowaniu.

Czytaj też: Przegrana zielonych aktywistów. Biden łamie obietnicę i zatwierdza projekt Willow

Pracownicy Tesli podglądali dzieci klientów. Producent pozwany

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button