LotniczyTransport

Iberia mocno zwiększy zatrudnienie przed sezonem wakacyjnym

Iberia wcześniej zatrudniała tysiące pracowników na czas okresu letniego

Iberia zatrudni ponad 2 100 pracowników przed sezonem wakacyjnym. Iberia co prawda zwiększy zatrudnienie, ale ma nadzieję na spokojny sezon wakacyjny w tym roku po trudnym zeszłorocznym lecie.

Iberia zwiększy zatrudnienie w okresie letnim 

Iberia zwiększy zatrudnienie w pierwszej połowie roku. Przewoźnik planuje zatrudnić ponad 2 100 nowych osób, aby przygotować się na ruchliwy okres wakacji. Większość nowych etatów będzie dotyczyć obsługi naziemnej, ale do linii dołączy także ponad 100 pilotów i ponad 400 członków załogi pokładowej. Pamiętając zeszłoroczny chaos w branży, Iberia ma nadzieję na obsadzenie wszystkich stanowisk i gotowość na wszelkie zakłócenia.

Według agencji Reuters, rzecznik Iberii potwierdził, że przewoźnik zatrudni 2 145 pracowników. Zatrudnionych zostanie ponad 1 600 pracowników obsługi naziemnej, w tym agenci sprzedaży biletów oraz pracownicy rampy, którzy są kluczowi w okresie letnim, aby zapewnić sprawne działanie lotnisk na całej sieci.

Linie lotnicze zwykle szukają pracowników na wiosnę, aby przygotować się do Świąt Wielkanocnych, oraz na szczyt od lipca do września. Jak podaje portal Simple Flying, Iberia wcześniej zatrudniała tysiące pracowników na czas okresu letniego, w tym wiele osób, które pracowały tam w poprzednich latach. Nie wiadomo jednak ile z 2 145 osób dołączających tego lata, zostanie u przewoźnika na stałe.

Czytaj też: Iberia zatrudni więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach

Linia lotnicza chce przyciągnąć turystów

Iberia nie będzie jedyną linią lotniczą, która będzie szukała nowych pracowników i będzie musiała działać szybko, aby to zrobić. Pod koniec ubiegłego roku hiszpański przewoźnik dysponował nieco poniżej 17 000 pracowników, a liczba ta ma wzrosnąć, gdyż Iberia rozpoczyna rekrutację nowych pilotów i załóg po raz pierwszy od wybuchu pandemii.

Jak podaje portal Simple Flying, rok 2023 będzie dla Iberii przełomowy. Po trzech latach działalności z wynikami poniżej poziomu sprzed pandemii, w tym lecie przewoźnik zwiększy swoje. Liczba lotów do Ameryki Łacińskiej zostanie zwiększona do 280 połączeń tygodniowo na 18 lotnisk, co stanowi zwiększenie częstotliwości w porównaniu z ubiegłym rokiem na kluczowym dla przewoźnika rynku. Ruch w Stanach Zjednoczonych wzrośnie o 20% z 124 lotami tygodniowo.

W Europie Iberia kieruje swoją uwagę na określone rynki z dużym ruchem turystycznym, a dobrym przykładem tutaj jest Portugalia. Jednakże głównym celem przewoźnika w tym sezonie będzie przyciągnięcie turystów. Iberia ma nadzieję, że jej przewaga na rodzimym rynku pozwoli jej odnieść sukces.

Czytaj też: Płaca minimalna w Polsce rośnie. Możemy kupić za nią więcej niż Hiszpanie za swoją

Odwołania lotów na Wielkanoc. Polska nie ma się czym chwalić…

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button