IntermodalnyTransport

TX Logistik uruchamia usługi intermodalne z Włoch do Niemiec

TX Logistik może również rozszerzyć swoje nowe usługi intermodalne w kierunku Bałkanów

Firma logistyczna TX Logistik uruchomiła nowe usługi intermodalne przewozu półprzyczep między włoskią Padwą a niemieckim Duisburgiem.

TX Logistik oferuje nowe usługi intermodalne

W ramach usługi, która skupia się głównie na przewozie półprzyczep, pociągi będą kursować cztery razy w tygodniu w obie strony między terminalami Interporto Padova we Włoszech a terminalami Duisport Ziel w Duisburgu. Jak informuje portal IHO, głównym klientem jest firma Trans Italia, która zajmuje się głównie transportem drogowym. Włoska firma coraz bardziej korzysta z transportu intermodalnego i multimodalnego w ramach swojej sieci.

TX Logistik może również rozszerzyć swoje nowe usługi intermodalne w kierunku Bałkanów. Terminal Interporto Padova znajduje się zaledwie 25 km od portu w Wenecji, co umożliwia krótki transport morski do kilku krajów bałkańskich. Ponadto, ponieważ region Veneto jest trzecim co do wielkości eksporterem we Włoszech i ma bliskie kontakty z Niemcami, wkrótce więcej ładunków zostanie przewiezionych pociągami.

Czytaj też: Nowa usługa kolejowa Genoa-Stuttgart Express rusza w maju

Nowa spółka

Pod koniec marca Samskip, TX Logistik i Duisport utworzyły spółkę pod nazwą Ziel Terminal, która zajmuje się obsługą terminala intermodalnego na terenie portu Logport III, z celem objęcia długoterminową umową dzierżawczą nad terminalem przez Duisport. Jak informuje IHO, obiekt wcześniej był obsługiwany przez Samskip Van Dieren Multimodal, który wciąż posiada większość akcji (49,8%), a pozostałą ilość dzielą Duisport i TX Logistik po połowie – po 25,1%.

Terminal o powierzchni 140 tysięcy metrów kwadratowych posiada siedem torów kolejowych o długości do 720 metrów każdy. Obiekt ma dwa tory ładunkowe i dwa dźwigi bramowe do przeładunku między koleją i transportem drogowym. Aby ułatwić obsługę towarów, terminal jest wyposażony w wieżę kontrolną, funkcje bramowe z zaawansowaną technologią i rozpoznawaniem tekstu za pomocą optyki (OCR). Na terenie Logport III można również dokonywać napraw kolejowych wagonów. Maksymalna pojemność terminala wynosi obecnie 250 tysięcy TEU.

Czytaj też: PKB per capita Włoch może zmniejszyć się nawet o 9,5 proc. przez zmiany klimatu

Niemiecki terminal w Duisburgu przejęty. Jest w rękach Włochów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button