PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Dachser wynajmuje drugą halę w czeskim parku logistycznym

VGP Park Czeskie Budziejowice jest budowany na obrzeżach miasta w strefie przemysłowej Světlík

VGP, europejski właściciel i deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych, podpisał umowę najmu z Dachser Czech Republic na wynajem nowej przestrzeni w VGP Park Czeskie Budziejowice, zlokalizowanym w strefie przemysłowej Světlík. Hala o powierzchni 14 000 metrów kwadratowych będzie dostosowana do potrzeb europejskiego dostawcy usług logistycznych.

Dachser wynajmuje przestrzeń w VGP Park Czeskie Budziejowice

Zakończenie budowy i oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na październik tego roku. Dachser Czech Republic przeniósł już w zeszłym roku swoją filię do VGP Park Czeskie Budziejowice. Jak informuje portal Eurobuild CEE, firma obecnie wynajmuje inną halę w parku, o łącznej powierzchni ponad 9 400 m², a teraz będzie korzystać z nowych pomieszczeń w hali dla swojego coraz bardziej rosnącego obszaru działalności – logistyki kontraktowej.

Otwarcie dwóch budynków magazynowych w tak krótkim czasie jest unikalne w regionie. Dlatego też doceniamy współpracę z VGP, która spełnia nasze wymagania co do szybkości budowy oraz standardów budynków i tworzy park przemysłowy z myślą o wygodzie użytkowników i wymaganiach logistyki przyszłości – powiedział Jan Pihar, dyrektor generalny Dachser Czech Republic.

Czytaj też: Panattoni znów buduje. Tym razem kompleks w Niemczech

Dobra lokalizacja

VGP Park Czeskie Budziejowice jest budowany na obrzeżach miasta w strefie przemysłowej Světlík. Z dogodnymi połączeniami transportowymi do centrum miasta i bezpośrednim dostępem do autostrady D3 łączącej Pragę i Linz w Austrii, lokalizacja ta jest idealna dla logistyki oraz lekkiego przemysłu. Cały kompleks składający się z siedmiu hal i ponad 126 000 m² powierzchni do wynajęcia będzie stopniowo rozwijany na obszarze 37 hektarów. Jak informuje portal Eurobuild CEE, we współpracy z miastem, zostanie zbudowany parking publiczny na 30 ciężarówek. W ramach budowy parku przewidziano również rekonstrukcję ścieżki rowerowej i rewitalizację pobliskiego stawu w celu wsparcia lokalnej bioróżnorodności i retencji wody.

Naszym najemcom zapewniamy zarówno stabilność, jak i dużą elastyczność w długim okresie. Jesteśmy w stanie szybko reagować na ich potrzeby i oferować dodatkową przestrzeń wspierającą ich rozwój i dalszą ekspansję – dodaje David Plzák, country manager VGP w Czechach.

Czytaj też: Dla młodego Polaka ubóstwo nie jest zagrożeniem? Znacznie mniejszym niż w innych państwach

Rohlig Suus Logistics buduje nowy magazyn na Lubelszczyźnie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button