Transcash faktoring
LotniczyTransport

Kolejne zamówienie na A320neo. Maszyny trafią do Azerbejdżanu

Przewoźnik planuje stopniowo zastąpić swoje starsze modele w ciągu nadchodzącej dekady

Azerbejdżan Airlines planuje zastąpić swoją flotę 10 samolotów rodziny Airbus A320ceo, zamawiając 12 nowych samolotów z rodziny A320neo.

Azerbejdżan Airlines zakupił nowe samoloty Airbus 

Narodowy przewoźnik Azerbejdżan Airlines ogłosił podpisanie umowy z producentem samolotów Airbus na dostawę 12 nowych samolotów. W ramach umowy linia lotnicza nabyła 12 wydajnych samolotów z rodziny A320neo, w tym A320neo i A321neo.

Azerbejdżan Airlines zamierza pozyskać te samoloty, aby rozszerzyć swoją flotę i zwiększyć przepustowość przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych. Jak informuje portal Simple Flying, chociaż przewoźnik podpisał umowę na zakup tylko 12 samolotów, planuje stopniowo zastąpić swoje starsze modele w ciągu nadchodzącej dekady, kupując w przyszłości kolejne maszyny z rodziny A320neo.

Linia lotnicza przekonuje, że wybrała te samoloty ze względu na ich paliwooszczędność. Dzięki bardziej wydajnym silnikom i konstrukcjom wyposażonym w skrzydła Sharklet, przewoźnik spodziewa się co najmniej 20-procentowego zmniejszenia zużycia paliwa w porównaniu z obecnymi modelami A320ceo. Zmniejszenie kosztów operacyjnych pozwoli na osiągnięcie większych marż zysku i umożliwi dalszy rozwój usług w przyszłości.

Zmniejszenie zużycia paliwa wpłynie również na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, co uczyni Azerbejdżan Airlines bardziej ekologicznym przewoźnikiem.

To zamówienie stanowi ważny kamień milowy w owocnej relacji między Airbusem a Azerbejdżan Airlines. Rodzina A320neo nadal jest najlepszym wyborem dla linii lotniczych poszukujących paliwooszczędnych i opłacalnych rozwiązań flotowych. To zamówienie jest świadectwem zaufania naszych klientów do wydajności i niezawodności samolotów A320neo. Jesteśmy przekonani, że ta decyzja przyczyni się do dalszego zrównoważonego wzrostu Azerbejdżan Airlines powiedział Christian Scherer, dyrektor komercyjny i szef spraw międzynarodowych w Airbusie.

Czytaj też: Airbus rozszerza działalność w Chinach. Zwiększy produkcję

Przewoźnik ma zróżnicowaną flotę 

Azerbejdżan Airlines to linia lotnicza posiadająca różnorodną flotę samolotów, z Boeingiem, Embraerem i Airbusem wśród swoich maszyn. Tak jak w przypadku każdej innej linii lotniczej, z czasem maszyny zaczynają się starzeć i nadchodzi czas na ich wymianę. Azerbejdżan Airlines postanowiło, że teraz jest odpowiedni czas, aby zacząć zdobywać nowsze samoloty, wykorzystujące najlepsze technologie lotnicze na rynku. Choć linia lotnicza planuje stopniowo wymienić całą flotę na nowe samoloty, to obecne zamówienie dotyczy wymiany jej podfloty samolotów Airbus A320ceo.

Jak informuje portal Simple Flying, obecnie linia lotnicza posiada flotę składającą się z 6 Airbusów A320ceo i 4 A319ceo. Nowe samoloty A320neo i A321neo dołączą do trzech A320neo, które zostały dostarczone linii lotniczej wcześniej w tym roku. Cała zmiana na rodzinę neo prawdopodobnie potrwa kilka lat. Jednak gdy wszystkie 12 nowych maszyn neo dołączy do floty linii lotniczej, da to jej potrzebny zastrzyk pojemności operacyjnej.

Czytaj też: Arabia Saudyjska i Argentyna jeszcze w tym roku mogą wejść do grupy BRICS!

Airbus grozi sankcjami firmom wspierającym rosyjskie linie lotnicze

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button