LotniczyTransport

Holenderski TUI zwiększa pojemność. Weźmie w leasing dwa Airbusy

Samoloty będą miały bazę w Amsterdamie i będą obsługiwane przez firmę leasingową GlobalX Airlines

TUI podpisało umowę leasingu na 2 samoloty Airbus A320. Samoloty będą operować na europejskiej sieci TUI Netherlands.

TUI leasinguje samoloty Airbus

Przewoźnik TUI Airlines Netherlands ogłosił nową umowę leasingową, która pozwoli mu zwiększyć sezonową letnią pojemność o dwa samoloty Airbus A320. Obie maszyny będą działać na kontrakcie ACMI przez GlobalX w ciągu najbliższych trzech lat. Jak informuje Simple Flying, Samoloty będą latać dla TUI Airlines Netherlands w lipcu i sierpniu, a następnie powrócą w 2024 i 2025 roku na sezonowy letni rozkład lotów, latając do różnych miejsc w Europie.

Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy latać dla TUI, jednej z najlepszych linii lotniczych w Europie, przez najbliższe trzy letnie sezony. Bardzo doceniamy ich zaufanie do nas, aby móc przewozić ich wartościowych klientów na wakacje – skomentował Ed Wegel, przewodniczący i dyrektor generalny GlobalX.

Samoloty będą miały bazę w Amsterdamie i będą obsługiwane przez specjalistyczną firmę leasingową – GlobalX Airlines, amerykańską firmę oferującą zarówno pojemność pasażerską, jak i ładunkową. Dwa samoloty Airbus A320-200 dołączą do floty TUI Netherland, składającej się z sześciu 737 MAX 8, jednego 767-300 i trzech 787-8.

Czytaj też: Kazachski przewoźnik powiększa flotę o nowego Airbusa

TUI zwiększa sezonową letnią pojemność 

TUI i GlobalX podpisali podobną umowę na 2022 rok, ale ta umowa została rozwiązana, ponieważ GlobalX nie posiadał wówczas upoważnienia UE Third Country Operator. Jak informuje Simple Flying, realizacja nowej umowy pozwoli TUI Netherlands zwiększyć swoją pojemność w ciągu najbliższych trzech lat w trakcie europejskich podróży wakacyjnych. Lipiec i sierpień to zazwyczaj okres intensywnych podróży lotniczych na całym kontynencie.

Według europejskiego urzędu statystycznego Eurostat, w lipcu 2019 roku liczba pasażerów lotniczych w UE wyniosła 112,2 milionów, podczas gdy w sierpniu 2019 roku wyniosła 105,4 miliona. Jak podaje aviationsourcenews, TUI Airlines Netherlands zaoferuje tego lata 17% wzrost pojemności, w porównaniu do 2022 roku. W szczycie w lipcu i sierpniu przewoźnik będzie obsługiwał 68-69 lotów tygodniowo, a dzięki dwóm nowym A320 będzie mógł wykonać łącznie 96 dodatkowych lotów w ciągu dwóch miesięcy.

Każdego roku TUI i jego linie lotnicze potrzebują dodatkowej pojemności, aby sprostać popytowi w naszych europejskich rynkach w sezonie wysokiego popytu. GlobalX oferuje idealne dopasowanie i z przyjemnością współpracujemy z nimi, aby zabrać naszych gości na wakacje – dodał Roel Martens, dyrektor ds. Leasingu Lotniczego w TUI Airlines.

Oprócz sieci europejskiej, holenderska linia lotnicza lata do bardziej odległych miejsc, w tym na Kubę, Dominikanę, Jamajkę i do Meksyku.

Czytaj też: Ukryty dług coraz bardziej popularny w Europie. Niemcy liderem

Airbus rozszerza działalność w Chinach. Zwiększy produkcję

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button