DrogowyTransport

Niemcy przyznają dotacje na zakup e-ciężarówek Volta Zero

Pierwsze dofinansowane całkowicie elektryczne ciężarówki Volta Zero zostaną dostarczone klientom jeszcze w tym roku

Federalne Ministerstwo ds. Cyfryzacji i Transportu w Niemczech przyznało dotacje na zakup elektrycznych ciężarówek Volta Zero. Łącznie dofinansowanych zostanie 151 całkowicie elektrycznych ciężarówek, zapewniając wsparcie dla klientów Volta Trucks w wysokości 24,6 miliona euro.

Dotacje na Volta Zero przyznane przez Niemcy 

Dotacje na Volta Zero, przyznane przez niemieckie ministerstwo, zostaną wykorzystane do zmniejszenia kosztów zakupu pojazdów. Dzięki temu, ceny elektryków staną się bardziej konkurencyjne i atrakcyjniejsze dla wielu firm planujących przesiadkę na flotę pojazdów elektrycznych Jak informuje portal Automotive World, pierwsze dofinansowane całkowicie elektryczne ciężarówki Volta Zero zostaną dostarczone klientom jeszcze w tym roku. Z dofinansowania mogą skorzystać firmy, które złożą zamówienia w Niemczech do czerwca 2023 roku.

Cieszymy się, że Volta Zero odniósł sukces w procesie pozyskania dofinansowania ze środków ministerstwa. To ważne osiągnięcie i ogromne uznanie dla naszej całkowicie elektrycznej ciężarówki nawet przed oficjalnym rozpoczęciem produkcji w drugim kwartale tego roku. Dzięki nowemu funduszowi klimatycznemu, Niemcy stają się absolutnym pionierem w Europie, z którego skorzystać mogą teraz również klienci Volta Trucks – mówi Usuf Schermo, kierownik ds. sprzedaży na terenie Niemczech i Austrii w Volta Trucks.

Czytaj też: Volta uzyskała europejską homologację! Kiedy ruszy produkcja?

Celem promocja niskoemisyjnych pojazdów

Dofinansowanie na Volta Zero pomaga w realizacji programu ochrony klimatu rządu niemieckiego na rok 2030. Celem programu jest wprowadzenie na drogi niskoemisyjnych pojazdów użytkowych emitujących mało CO2 oraz rozbudowa infrastruktury ładowania i tankowania. Według założeń do 2030 roku około jednej trzeciej pojazdów ciężarowych w Niemczech ma być elektrycznych lub opartych na ekologicznych paliwach.

Na ten cel przeznaczono środki w wysokości około 1,3 miliarda euro na wsparcie zakupu przyjaznych dla klimatu pojazdów użytkowych. Dodatkowo, na budowę lub rozbudowę infrastruktury ładowania i tankowania samochodów i ciężarówek zapewniono około 6,3 miliarda euro. Jak informuje portal Automotive World, dodatkowe koszty inwestycji w zakup pojazdów i infrastrukturę będą dofinansowane w 80% i wspierane będą również studia wykonalności.

151 ciężarówek Volta Zero otrzyma łącznie 24,6 milionów euro finansowania od Federalnego Ministerstwa Cyfryzacji i Transportu zgodnie z Dyrektywą w sprawie Promocji Lekkich i Ciężkich Pojazdów Użytkowych z Alternatywnymi i Przyjaznymi Dla Klimatu Systemami Napędowymi oraz Powiązaną Infrastrukturą Tankowania i Ładowania (KsNI). Wytyczne dotyczące dofinansowania koordynowane są przez NOW GmbH, a wnioski są zatwierdzane przez Federalny Urząd ds. Logistyki i Mobilności.

Czytaj też: Berlin zadecydował. Nie będzie bardziej rygorystycznych celów klimatycznych

Chiński producent elektryków odnotował 11-krotny wzrost zysków

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button