Bez kategoriiDrogowyTransport
Gorące newsy

Tesla wycofuje ciężarówki Semi! Mają problemy z hamulcami

Firma wycofa 35 ciężarówek klasy 8 z powodu problemu z hamulcem postojowym

Producent samochodów elektrycznych Tesla ogłosił, że wycofuje z rynku swoje elektryczne ciężarówki Semi. Firma wycofa 35 swoich ciężarówek klasy 8 z powodu problemu z hamulcem postojowym. To pierwszy raz, gdy firma wycofuje z rynku te pojazdy.

Tesla wycofuje ciężarówki Semi

Tesla często wycofuje swoje samochody z powodu awarii różnych części, ale jeśli chodzi o ciężarówki Semi, to jest to pierwszy raz. Firma rozpoczęła dostawy pojazdów w grudniu, wysyłając pierwszą partię do Pepsi i Frito-Lay. Jak informuje portal FreightWaves, według raportu NHTSA dotyczącego wycofania z rynku z powodów bezpieczeństwa, elektronicznie sterowane hamulce postojowe w ciężarówkach Semi „mogą okresowo nie przejść w stan aktywny lub nieaktywny podczas włączania lub wyłączania hamulca postojowego, co może skutkować niewłączeniem lub wyłączeniem hamulca postojowego”.

W przypadku, gdy hamulce postojowe nie zostaną włączone w momencie, gdy kierowca się tego spodziewa, a kierowca zwolni hamulec serwisowy, pojazd może się stoczyć, co zwiększa ryzyko wypadku – napisano w raporcie wycofania z rynku NHTSA.

Czytaj też: Tesla planuje produkcję 50 tysięcy elektrycznych ciężarówek Semi

Tesla nie odnotowała wypadków

Jak informuje FreightWaves, stwierdzono, że moduł elektronicznego zaworu hamulca postojowego dostarczany przez Bendix Commercial Vehicle Systems zawiera defekt, a pojazdy mogą się staczać. Ohio-based Bendix poinformował Teslę w lutym o możliwym problemie z modułem. Tesla zbadała problem i zdecydowała się na wycofanie pojazdów, a zespoły obsługi Semi zostały powiadomione o wycofaniu dopiero 27 marca. Tesla wyśle listy do właścicieli ciężarówek Semi w maju, informując ich o wycofaniu z rynku.

Tesla poinformowała, że nie odnotowała żadnych incydentów, w których hamulec postojowy ciężarówki Semi spowodowałby wypadek lub uszkodzenie. Firma poinformowała, że zastąpi moduł „poprawioną wewnętrznie, zmodernizowaną częścią, która zapobiega wyciekowi powietrza i umożliwia kierowcy włączenie i wyłączenie hamulca postojowego”.

W 2017 roku dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, przedstawił ciężarówkę Semi jako pojazd elektryczny, który zachwieje przemysłem transportowym, ale produkcja została opóźniona z powodu odejścia kluczowych pracowników. Semi jest w stanie przewieźć towary o wadze ponad 36 ton na dystansie ponad 800 kilometrów przy prędkości autostradowej. Firma nie ujawniła informacji na temat liczby wyprodukowanych lub sprzedanych ciężarówek Semi.

Czytaj też: Czy Elon Musk wspiera Ukrainę? Sprawa jest skomplikowana

Tesla rozbuduje gigafabrykę w Austin. Wyda krocie!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button