PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce
Gorące newsy

Kolejny strajk w Amazon! Pracownicy nie zaakceptowali podwyżki 

Ponad 560 pracowników magazynu w Coventry opuści swoje stanowiska pracy

Związek zawodowy GMB zapowiedział kolejny strajk w Amazon. Związkowcy poinformowali, że ponad 560 pracowników magazynu w Coventry opuści swoje stanowiska pracy 16-18 kwietnia oraz 21-23 kwietnia. 

Kolejny strajk w Amazon

Pracownicy brytyjskiego magazyny zapowiedzieli kolejny sześciodniowy strajk w kwietniu z powodu sporu dotyczącego wynagrodzenia. Jak informuje portal ET Retail, wcześniej pracownicy tego magazynu przeprowadzili już jeden strajk w styczniu, a kolejne siedmiodniowy strajk w magazynie Amazon miał miejsce na przełomie lutego i marca.

Sześć kolejnych dni strajku w Coventry to wyraźne oświadczenie naszych członków, że są warci więcej. Nie zaakceptują groszowej podwyżki od jednej z najbogatszych korporacji na świecie – powiedziała Amanda Gearing ze związku zawodowego GMB.

Czytaj też: Amazon Polska wrabia pracowników w kradzieże? Sensacyjne doniesienia Onetu

Akcje Amazon zanotowały ogromny spadek

To był trudny rok dla największych spółek technologicznych, jednak dla Amazon był on wyjątkowo ciężki. Akcje giganta spadły w ciągu roku aż o 51%, co oznacza największy spadek od 2000 roku, kiedy to spadły o 80%. Wśród największych spółek technologicznych tylko Tesla (spadek o 68%) i Meta (spadek o 66%) odnotowały na giełdzie gorszy rok.

Nowy dyrektor Andy Jassy rozpoczął szeroko zakrojony przegląd wydatków firmy, co doprowadziło do zamknięcia niektórych programów i zamrożenia zatrudnienia w całej korporacji. W zeszłym miesiącu Amazon rozpoczął największą w swojej historii redukcję etatów, zamierzając zwolnić nawet 10 000 pracowników. Nawet segment przetwarzania w chmurze Amazona, który jest zazwyczaj schronieniem dla inwestorów, odnotował najsłabszy jak dotąd wzrost przychodów w trzecim kwartale.

Czytaj też: Większość Brytyjczyków uważa, że rząd nie zapewnia bezpieczeństwa danych obywateli

Kolejne zwolnienia w Amazon! Pracę straci 9 tysięcy osób!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button