DrogowyTransport
Gorące newsy

Utrudnienia na A4 potrwają ponad miesiąc. Trwają remonty

Utrudnienia na autostradzie A4 potrwają ponad miesiąc. Z uwagi na fakt, że jeden ze zjazdów zostanie wyłączony z ruchu, zaplanowano objazdy. 

Utrudnienia na A4 – remont na węźle Brzęczkowice

Zjazd z A4 w Mysłowicach zostanie zamknięty na kilka tygodni. Jak podał zarządca autostrady, jest to niezbędne, aby dokończyć remont na węźle Brzęczkowice.

Zobacz także: Kolejna podwyżka na A4! Ile zapłacą kierowcy za przejazd od kwietnia?

Na węźle w Mysłowicach wyłączony będzie zjazd na drogę S1 dla kierowców jadących z Krakowa w kierunku Łodzi. Według przekazanych informacji objazd zostanie poprowadzony w kierunku Katowic do węzła Murckowska. Później kierowcy będą skierowani w kierunku Sosnowca/Siewierza drogami DK86 i S86.

Zobacz także: Wielka Brytania rozważa wprowadzenie nowego „zielonego” podatku

Ograniczenia w ruchu i możliwe zatory w godzinach szczytu

Od 30 marca kierowców będą czekać zmiany dotyczące również ograniczenia prędkości. Pod wiaduktem na jezdniach w dwóch kierunkach (Krakowa i Katowic) pasy zostaną zwężone, wprowadzone zostanie ograniczenie do 60 km/h. W związku z trwającym remontem kierowcy mogą oczekiwać trudności dotyczących płynności ruchu. Mowa szczególnie o godzinach szczytu. Szacuje się, że remont zakończy się w maju.

Na odcinku ok. 1 km (od km 348 do km 349) trwa również remont wiaduktu w Mysłowicach, który ma się zakończyć w listopadzie tego roku. Jak podaje Stalexport, dlatego jezdnia w kierunku Katowic jest zamknięta, natomiast na jezdni w kierunku Krakowa dwa zwężone pasy ruchu przeznaczone są dla ruchu w kierunku Katowic oraz 2 zwężone pasy dla ruchu w kierunku Krakowa.

Spółka Stalexport poinformowała także, że kierowcom jadącym drogą ekspresową S1 od strony Tychów w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86.

Utrudnienia będą dotyczyć również kierowców zjeżdżających z autostrady na węźle Chrzanów. Z uwagi na zamkniętą łącznicę relacji Trzebinia – Katowice wyznaczono objazd przez pozostałe łącznice węzła Chrzanów oraz z wykorzystaniem ronda w ciągu DK79 przy McDonald’s. Te ograniczenia mają przestać obowiązywać w kolejnych dniach miesiąca.

Nowe bramki na A4. Rośnie znaczenie płatności automatycznych

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button