E-commerceInfo z rynku

Walmart ogłasza masowe zwolnienia w placówkach e-commerce

Walmart przewiduje wolniejszy wzrost sprzedaży i niższe zyski w nadchodzącym roku fiskalnym

Walmart ogłosił masowe zwolnienia w centrach realizacji e-commerce. Gigant dołącza tym samym do rosnącej listy sprzedawców detalicznych, którzy tną koszty.

Walmart planuje masowe zwolnienia

Walmart, największy prywatny pracodawca w Stanach Zjednoczonych, ogłosił masowe zwolnienia. Gigant szykuje się na trudniejszy rok i szuka oszczędności. Inflacja utrudnia sprzedaż towarów, zwłaszcza po boomie konsumenckim na e-commerce spowodowanym pandemią COVID-19. Rzecznik Walmart potwierdził, że firma redukuje zatrudnienie w swoich centrach logistycznych. Firma podała w oświadczeniu, że dokona cięć „aby lepiej przygotować się na przyszłe potrzeby klientów”. Jak wskazuje portal CNBC, zwolnienia dotyczą kilkuset pracowników w całych Stanach Zjednoczonych.

Ta decyzja nie była prosta i ściśle współpracujemy z dotkniętymi zwolnieniami współpracownikami, aby pomóc im zrozumieć, jakie opcje kariery mogą być dostępne w innych lokalizacjach Walmart – czytamy w oświadczeniu.

Firma potwierdziła Reutersowi, że zlikwiduje setki miejsc pracy w pięciu centrach realizacji zamówień w Pedricktown w stanie New Jersey, Fort Worth w Teksasie, Chino w Kalifornii, Davenport na Florydzie i Bethlehem w Pensylwani. Gigant przekazał, że zmniejsza liczbę pracowników z powodu redukcji lub eliminacji zmian wieczornych i weekendowych.

Czytaj też: Kolejne zwolnienia w Amazon! Pracę straci 9 tysięcy osób!

Słabe prognozy dotyczące handlu

Walmart przewiduje wolniejszy wzrost sprzedaży i niższe zyski w następnym roku podatkowym. Firma poinformowała w zeszłym miesiącu, że spodziewa się wzrostu sprzedaży w sklepach o od 2 do 2,5 procent, z wyłączeniem paliwa. Dla porównania w ostatnim roku obrotowym wzrost wyniósł 6,6%. Sprzedaż internetowa nadal rośnie, choć w wolniejszym tempie niż w szczytowym okresie pandemii. Sprzedaż e-commerce amerykańskiej filii Walmart wzrosła o 12% w ostatnim roku podatkowym. Dla porównania: w 2021 roku wzrost wyniósł aż 79 proc.

Również główny rywal Walmartu, Amazon ogłosił w poniedziałek redukcję kolejnych 9 000 miejsc pracy, po wcześniejszym zwolnienia aż 18 000 osób. Amazon zamyka również magazyny i odwołuje lub opóźnia otwarcie nowych.

Biorąc pod uwagę obecną niepewność gospodarczą oraz niepewność, która zaistnieje w najbliższej przyszłości, zdecydowaliśmy się bardziej usprawnić nasze koszty i liczbę pracowników – przekazał dyrektor generalny Andy Jassy w notatce, opublikowanej później na korporacyjnym blogu Amazona.

Czytaj też: Czego nie można sprzedawać na Amazonie?

Amazon Polska wrabia pracowników w kradzieże? Sensacyjne doniesienia Onetu

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button