LotniczyTransport

Przewoźnik ze Sri Lanki stawia na Airbusy. Wydzierżawi kolejne

SriLankan posiada siedem samolotów Airbus A330-300 i pięć dwudziestoletnich A330-200

Linie SriLankan Airlines chcą wydzierżawić dodatkowe samoloty Airbus A330. Jak wskazuje portal Simple Flying, przewoźnik planuje dobrze wykorzystać maszyny w najbliższych miesiącach.

SriLankan Airlines wydzierżawią samoloty Airbus

Linie SriLankan Airlines są gotowe do modernizacji swojej floty i złożyły zapytanie ofertowe na leasing pięciu szerokokadłubowych samolotów Airbus A330. Kilka miesięcy temu przewoźnik ogłosił przetarg na leasing mieszanki samolotów wąskokadłubowych i szerokokadłubowych, ale teraz ujawniono kilka dodatkowych szczegółów na temat wymagań.

SriLankan Airlines chce wymienić niektóre ze swoich starszych samolotów Airbus A330, ponieważ ich dzierżawy wkrótce wygasną. Obecnie flota przewoźnika liczy 24 samoloty, z których 18 jest w czynnej służbie. Jak wskazuje portal Simple Flying, po wprowadzeniu do floty, SriLankan Airlines zamierza dobrze wykorzystać nowe samoloty, spodziewając się, że każdy z nich będzie wykonywał około 4 750 godzin i 1 000 cykli lotu rocznie.

Czytaj też: Łotewski przewoźnik wydzierżawi nowe Airbusy razem z załogą

Flota SriLankan Airlines 

SriLankan posiada siedem samolotów Airbus A330-300 i pięć dwudziestoletnich A330-200. Teraz SriLankan Airlines również szuka pięciu używanych maszyn, ale zaznacza, że samoloty Airbus A330 nie mogą mieć więcej niż 15 lat. Chce również, aby samoloty miały co najmniej 12 000 godzin i 8 000 cykli lotu.

Przewoźnik spodziewa się odebrać wszystkie pięć dostaw jeszcze w tym roku. Pierwsze dwa samoloty mogłyby dołączyć do floty w maju, kolejne dwa w sierpniu, a ostatnia dostawa ma nastąpić w listopadzie. Jak wskazuje Simple Flying, SriLankan szuka A330-200 o maksymalnej masie startowej co najmniej 233 ton lub A-300s o maksymalnej masie startowej co najmniej 238 ton.

Narodowy przewoźnik Sri Lanki został założony w 1979 roku jako Air Lanka. W ramach strategicznego partnerstwa z Emirates, linia została przemianowana na SriLankan Airlines w 1998 roku. Następnie przewoźnik został ponownie przejęty pod kontrolę państwa w 2007 roku i dołączył do sojuszu Oneworld w maju 2014 roku.

Czytaj też: Sri Lanka szykuje ważne reformy gospodarcze, aby ustabilizować sytuację w państwie

Boeing wznawia dostawy Dreamlinerów. 787 trafił do Lufthansy

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button