E-commerceMagazyny

Największe centrum paczek Deutsche Post DHL otwarte

Obecna zdolność sortowania nowego centrum paczek DHL wynosi 20 000 paczek na godzinę

Nowe centrum paczek Deutsche Post DHL w Aschheim oficjalnie otwarte. Po kolejne planowanej rozbudowie będzie ono miało zdolność sortowania na poziomie 72 tysięcy przesyłek na godzinę.

Centrum paczek Deutsche Post DHL otwarte

Deutsche Post DHL oficjalnie oddało do użytku swoje nowe centrum paczek w Aschheim, dalej zwiększając możliwości sieci paczkowej DHL w całych Niemczech. Jak poinformował portal Logistik Heute, firma wydała również zgodę na budowę drugiej części centrum. W przyszłości powinno być ono w stanie obsłużyć 72 tysiące przesyłek na godzinę.

DHL twierdzi, że Aschheim ze swoimi dwoma centrami paczkowymi jest obecnie jedną z największych lokalizacji paczkowych w kraju i jedną z najbardziej wydajnych w Europie.

Dzięki nowemu centrum paczkowemu pilnie potrzebowaliśmy dodatkowych możliwości sortowania, aby zaopatrzyć mieszkańców większego obszaru Monachium, jak również dużej części Górnej Bawarii w rynek paczek, który nadal rośnie. W ten sposób wnosimy istotny wkład w ochronę klimatu dzięki innowacyjnej technologii sortowania i ekologicznie zrównoważonej koncepcji budynku – przekazała firma.

Ponadto firma stworzy około 500 nowych miejsc pracy dla regionu, które podlegają zbiorowym układom płac i składkom na ubezpieczenie społeczne. Obecnie w centrum paczek w Aschheim pracuje około 600 pracowników.

Czytaj też: DHL otwiera swój drugi magazyn w rejonie lotniska

Grupa Deutsche Post DHL ma już 38 centrów obsługi paczek

Nowy budynek znajduje się na terenie o powierzchni 67 000 metrów kwadratowych z dobrym połączeniem z siecią drogową i kolejową. Obecna zdolność sortowania nowego centrum paczek DHL wynosi 20 000 paczek na godzinę. Po ukończeniu prac w II kwartale nowa sortownia będzie miała zdolność sortowania do 40 000 paczek na godzinę.

Połączenie z istniejącym centrum paczkowym, które może sortować do 32 000 paczek na godzinę, zapewnia tunel pod Klausnerstraße ze wspólnym wejściem i parkingiem. Według DHL, takie połączenie dwóch centrów obsługi paczek jest jak dotąd ewenementem w Niemczech. Jak wskazuje portal Logistik Heute, trzy największe centra paczkowe DHL znajdują się obecnie w Obertshausen koło Frankfurtu, Bochum i Ludwigsfelde. Każde z nich może sortować około 50 000 przesyłek na godzinę. Grupa Deutsche Post DHL prowadzi obecnie w Niemczech łącznie 38 centrów obsługi paczek.

Jak informuje DHL, centrum przesyłek zostało zbudowane zgodnie z nowoczesnymi standardami budowlanymi i w sposób zrównoważony. System fotowoltaiczny na dachu pomaga centrum przesyłek być częściowo samowystarczalnym. Zaopatrzenie w ciepło jest zapewnione przez przyjazne dla klimatu ogrzewanie miejskie, które jest dostarczane przez regionalnego dostawcę energii. A ten wytwarza większość energii cieplnej z energii geotermalnej. Ponadto centrum przesyłek ma zielony dach. Działa on również jako izolacja cieplna i w ten sposób oszczędza energię w zimie, a w lecie służy jako osłona cieplna i ma właściwości dźwiękochłonne.

Czytaj też: Bankierzy centralni w Europie nawołują do dalszych podwyżek stóp procentowych!

DHL i Cainiao zainwestują w automaty paczkowe w Polsce

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button