PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

Wagner prezentuje nowy system ochrony przeciwpożarowej w magazynach

Rozwiązania przeciwpożarowe dla logistyki stanowią niezbędne elementy magazynów. Systemy nie tylko zabezpieczają składowane ładunki, ale zapewniają również bezpieczne środowisko pracy. 

Niemiecki producent – rozwiązania przeciwpożarowe dla logistyki

Wagner Group ma zaprezentować na niemieckich targach LogiMAT 2023 nowe rozwiązania przeciwpożarowe dla branży logistycznej. Wydarzenie w Stuttgarcie przyciąga innowacyjne przedsiębiorstwa opracowujące innowacyjne rozwiązania dla całego sektora. Oprócz robotyki i systemów automatycznych, usprawniających transport wewnątrz obiektów, ważną część stanowią wystawy powiązane z bezpieczeństwem.

Zobacz także: Moody’s obniża ocenę amerykańskiego systemu bankowego do negatywnej!

Niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się opracowywaniem technologii ochrony przeciwpożarowej dla intralogistyki prezentuje kompaktowe systemy magazynowania czy rozwiązania dla magazynów z aparaturą do głębokiego mrożenia. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest system do magazynowania akumulatorów litowo-jonowych.

Z uwagi na niebezpieczeństwo wystąpienia ognia, Wagner Group opracowuje rozwiązania dla branży automotive. Przeciwpożarowy system Wagner opiera się na zastosowaniu certyfikowanych zasysających czujek dymu TITANUS®, które są do 2000 razy bardziej czułe niż konwencjonalne czujki punktowe i wykrywają źródło ognia już w fazie rozwoju (piroliza). Rozwiązanie ochrony przeciwpożarowej opracowane indywidualnie dla firmy Kettler jest jednym z pierwszych zatwierdzonych przez VdS rozwiązań do przechowywania akumulatorów litowo-jonowych. Połączony system redukcji tlenu OxyReduct® jest częścią systemu ochrony przeciwpożarowej skierowanego do producentów i firm dystrybuujących baterie. Eksperci prezentują innowacyjne rozwiązanie, mówiąc, że ogień nie może się zapalić w atmosferze o obniżonej zawartości tlenu. Ma to być rozwiązanie nie tylko dla branży motoryzacyjnej, ale również szerokiego spektrum firm logistycznych:

Według statystyk co dwie minuty w Niemczech wybucha pożar, który często powoduje znaczne szkody. W globalnie konkurencyjnym środowisku żadna firma nie może sobie pozwolić na utratę towaru lub przestój.

Zobacz także: Włoska kolej zyskuje na popularności dzięki intermodalności

Minimalizowanie zagrożenia poprzez efektywne systemy przeciwpożarowe

W kompaktowych magazynach zwalczanie pożarów jest szczególnie trudne za pomocą konwencjonalnych metod gaśniczych. Zagrożeniem może być także wysoki poziom automatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem pożarów okablowania czy przegrzania silników przenośników. Budowa obiektów logistycznych o coraz większych gabarytach wraz z wąskimi i wysokimi korytarzami to środowisko, w którym ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko.

Hiszpania zainwestuje gigantyczne środki w Korytarz Atlantycki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button