PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Niemiecka firma logistyczna buduje neutralny węglowo magazyn

Budowa ma zostać ukończona latem 2023 roku

Rhenus Logistics buduje w Niemczech neutralny węglowo magazyn o powierzchni 86 000 m2. Obiekt zostanie wyposażony w elektryczne punkty ładowania samochodów i rowerów, hotele dla owadów XXL, a nawet budki lęgowe dla lokalnych ptaków.

Rhenus Logistics buduje neutralny węglowo magazyn

Niemiecka firma logistyczna Rhenus Logistics buduje neutralny węglowo magazyn o powierzchni 86 000 m2 w Wesel, który posiada certyfikat BREEAM. Budynek będzie dostępny dla międzynarodowej firmy zajmującej się logistyką magazynową jako centrum dla wielu użytkowników. Nowy obiekt jest zlokalizowany w porcie Wesel Rhine-Lippe, w rezerwacie przyrody Lippeaue i będzie się wyróżniał zarówno z logistycznego, jak i ekologicznego punktu widzenia, bowiem będzie integrował się z zieloną lokalizacją. Budowa ma zostać ukończona latem 2023 roku.

Po ukończeniu i oddaniu do użytku centrum będzie mogło funkcjonować bez dodatkowego wytwarzania CO2. Budynek będzie wykorzystywać energię z jednej z największych połączonych ze sobą instalacji fotowoltaicznych w Europie, o maksymalnej mocy 9 megawatów. Dodatkowo rozbudowany system magazynowania baterii pozwoli firmie działać bez konieczności podłączania do sieci krajowej, nawet w nocy. System energii geotermalnej, który będzie zasilany energią elektryczną wytwarzaną przez instalację słoneczną, zapewni odpowiednią temperaturę dzięki ciepłu. Część elewacji zostanie pokryta drewnem, a inna część zielonymi roślinami pochłaniającymi dwutlenek węgla.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Panattoni wynajmuje powierzchnię magazynową firmie JYSK

Firma chce ograniczać ślad węglowy

W przyszłości ślad CO2 firmy będzie mierzony za pomocą specjalnego programu komputerowego, który zaproponuje również działania mające na celu ciągłą optymalizację operacji, a także wykorzystanie alternatywnych materiałów w projektach klientów. Ponadto, elektryczne punkty ładowania samochodów i rowerów, hotele dla owadów w rozmiarze XXL oraz budki lęgowe dla lokalnych ptaków uzupełnią elementy zrównoważonego rozwoju, które zostaną wprowadzone w obiektach.

W Wesel wyznaczamy nowy standard w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Andreas Plikat z Rhenus Logistics.

Usługi świadczone w magazynie wielostanowiskowym umożliwiają wykorzystanie synergii i skali oraz dużą elastyczność podczas sezonowych wzrostów sprzedaży. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania może być funkcja dystrybucji magazynowej oraz pełna integracja systemu magazynowego z systemem transportowym operatora.

Czytaj też: Rynek magazynowy w Polsce jest odporny na pandemię

2023 rok na rynku magazynowym może być jeszcze droższy niż 2022!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button