PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

FT: SwipBox jedną z tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie

Duński SwipBox po raz kolejny został wyróżniony przez Financial Times i znalazł się na liście najszybciej rozwijających się firm w Europie. 

SwipBox po raz kolejny w zestawieniu FT

SwipBox po raz drugi znalazł się w zestawieniu Financial Times obejmującym tysiąc najszybciej rozwijających się firm w Europie. Duński operator od 2012 roku dostarcza inteligentne rozwiązania dla branży logistycznej. Oddziały zlokalizowane są m.in. w Polsce. Filia położona w naszym kraju zajmuje się wdrażaniem automatów paczkowych w ramach sieci dostępnej dla każdego operatora logistycznego.

Aby znaleźć się w zestawieniu FT, firmy musiały odnotować minimalną średnią stopę wzrostu na poziomie 36,2% w latach 2018-2021.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Cud nad rzeką Han, czyli jak Korea dokonała największego skoku gospodarczego w dziejach [RAPORT OG]

Wyróżnienie SwipBox po raz drugi pozwoliło zakwalifikować firmę do prestiżowego grona 30% przedsiębiorstw, które ponownie pojawiły się w rankingu publikowanym przez FT.

SwipBox CCO Kasper Cort powiedział o wyróżnieniu:

Jesteśmy niezwykle dumni, że znaleźliśmy się na tej liście dwa lata z rzędu. Obecnie mamy zainstalowane automaty Infinity w dziesięciu różnych krajach i szukamy możliwości ekscytujący rok 2023 dzięki projektom angażującym zarówno obecnych, jak i nowych partnerów i rynki. Nie mam wątpliwości, że nasze ciągłe skupianie się na innowacjach i ścisła współpraca z interesariuszami jest kluczem do naszego dalszego rozwoju.

Zobacz także: Niemiecki producent prezentuje inteligentny system czujników magazynowych

Leasing automatów paczkowych

Operator wprowadził niedawno na rynek możliwość leasingowania automatów paczkowych. Produkty z linii Infinity mają być oferowane przez partnerów w wielu krajach. Infinity to modele zewnętrzne, które nie posiadają ekranów, są zasilane przez baterie i proste w montażu. Ma to być odpowiedź na warunki rynkowe oraz oczekiwania klientów, którzy chcą rozłożyć zakup maszyny w czasie. Wcześniej duńska firma opracowała rozwiązanie AI Generator pozwalające na zautomatyzowanie procesu wyszukiwania nowych lokalizacji.

Produkty z linii Infinity zostały wprowadzone na rynek jeszcze przed pandemią. Podczas lockdownów okazały się rozwiązaniem cieszącym się sporym zainteresowaniem. Narzędzie to jest w pełni obsługiwane przez aplikację i łączące się przez Bluetooth, nie wymaga również użycia ekranu, a zatem nie trzeba podłączać okablowania. Dzięki temu nie tylko może znajdować się w wielu miejscach, ale może być używana przez wiele osób bez dotykania samej powierzchni, co stało się ważnym czynnikiem w trakcie pandemii.

Firma SwipBox została założona ponad dekadę temu w Danii. Założyciel, Allan Kaczmarek wcześniej rozwijał technologię we własnym garażu. Obecnie dysponuje tysiącami schowków na całym świecie.

UPS ogranicza dostawy dla Amazon i może na tym dobrze wyjść

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button