KolejowyTransport

Siemens Mobility otworzy centrum produkcji taboru kolejowego

Fabryka jest projektowana jako uzupełnienie zakładu w Sacramento

Siemens Mobility zbuduje centrum produkcji taboru kolejowego w Północnej Karolinie, aby powiększyć swoją długoletnią kalifornijską fabrykę w Sacramento.

Centrum produkcji taboru kolejowego  w Północnej Karolinie

Ogłaszając swoje plany, Siemens Mobility przekazał, że rozpatrywał opcje w 12 stanach. Ostatecznie wybrał miejsce przylegające do istniejącej linii głównej w Lexington. Siemens Mobility ma nadzieję, że centrum produkcji taboru kolejowego rozpocznie działalność do końca 2024 roku. Będzie przy tym skupiać się na wagonach pasażerskich i zespołach trakcyjnych push-pull. W początkowej fazie rozwoju Siemens nie będzie tam montować lokomotyw.

Zakład będzie mógł produkować około 100 pojazdów rocznie. Będzie również wyposażony w dedykowany warsztat remontowy lokomotyw i wagonów, który ma koncentrować się na obsłudze klientów na wschodnim wybrzeżu.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Fabryka obejmie początkową działkę o powierzchni 81 ha z możliwością przyszłej rozbudowy. Według oczekiwań stworzy ponad 500 dodatkowych miejsc pracy. Siemens twierdzi, że zainwestuje w fabrykę łącznie 220 mln dolarów. Dużym wsparciem będzie dotacja inwestycyjna na rzecz rozwoju zatrudnienia ze strony stanu Karolina Północna.

Fabryka jest projektowana jako uzupełnienie zakładu w Sacramento, który od ponad 30 lat produkuje tabor kolejowy na rynek północnoamerykański. Będzie wyposażona w „niektóre z najnowszych technologii” stosowanych w Sacramento, w tym spawanie robotyczne, druk 3D i szkolenie spawaczy w rzeczywistości wirtualnej, a po pełnym uruchomieniu będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Czytaj też: Rozbudowa kolei Deutschlandtakt zajmie dziesięciolecia, a nie lata

Siemens Mobility rozszerza działalność w USA

Będzie to dziewiąty zakład produkcyjny Siemens Mobility w USA, dołączając do tych w Alpharetta w stanie Georgia; Louisville w Kentucky; Marion w Kentucky; Pittsburgh w stanie Pennsylvania; New Castle w Delaware; Tualatin w Oregonie; jak również dwóch obiektów w Sacramento.

Od ponad 30 lat obserwujemy stały rozwój rynku amerykańskiego. Wyprodukowaliśmy w USA ponad 3 000 lokomotyw, wagonów pasażerskich i lekkich pojazdów szynowych we współpracy z naszymi 2 000 amerykańskimi dostawcami, w tym ponad 40 z Karoliny Północnej. Liczymy teraz na ekspansję w Północnej Karolinie i na wschodnim wybrzeżu oraz na dalsze dostarczanie zrównoważonej kolei w USA – powiedział dyrektor generalny Siemens Mobility, Michael Peter.

W przeciwieństwie do Kalifornii, Karolina Północna jest stanem posiadającym prawo pracy, które ogranicza rolę związków zawodowych i daje firmom znaczną swobodę w rozwiązywaniu umów o pracę.

Czytaj też: Goldman Sachs ostrzega. W czterech amerykańskich miastach spadki jak za czasów Wielkiej Recesji

Węgry idą śladami Niemiec. Też wprowadzą tanie bilety

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button