Zeppelin wózki
Info z rynku

Ukraiński operator otworzył kolejny oddział w Polsce i przygląda się innym europejskim rynkom

Ukraiński operator pocztowy Nowa Poszta otworzył swój oddział w Katowicach. To jednak nie koniec planów ekspansji. Według zagranicznych mediów w planach jest wejście na rynek rumuński. Spółka ma przyglądać się także innym europejskim rynkom, skupiając się na państwach, które przyjęły największą liczbę uchodźców w minionym roku. 

Ukraiński operator wchodzi na rynek rumuński

Według informacji przekazanych przez wschodnią prasę, Nowa Poszta (Новая пошта) chce skupić się na rozwoju na rumuńskim rynku. Portal profit.ro podał, że zarejestrowano w kraju firmę z adresem w Bukareszcie. Po rozszerzeniu działalności na rynkach mołdawskim i polskim ukraiński operator planuje zwiększyć skalę działalności w krajach, w których w 2022 roku wzrosła liczba Ukraińców.

Zobacz także: Ukraiński potentat pocztowy Nowa Poszta wchodzi na polski rynek!

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Nowa Poszta to największy uczestnik ukraińskiego rynku logistycznego. Jej sieć obejmuje obecnie około 10 000 oddziałów i 13 000 automatów paczkowych na terenie całej Ukrainy. W 2021 roku liczba przesyłek przekroczyła liczbę 372 mln. Po rosyjskiej inwazji operator rozpoczął rozwój na europejskich rynkach, które przyjęły ukraińskich uchodźców. Niebankowa instytucja finansowa NovaPay świadczy usługi w zakresie przekazów pieniężnych i transakcji pieniądza elektronicznego. Jeszcze przed inwazją w 2021 roku przeprowadzono około dzięki niej ok. 388 milionów transakcji.

Nowa Poszta w Katowicach. Pierwszy oddział w regionie

Nowa Poszta otworzyła oddział w Katowicach, zwiększając tym samym swoją obecność w Polsce. Obecnie liczba miast objętych oddziałami wzrosła do dziewięciu. Jak podano w komunikacie, w Polsce otwarto już łącznie 19 oddziałów Nova Post – w Lublinie, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i Rzeszowie. W placówkach można nadawać oraz odbierać paczki i dokumenty.

Zobacz także: Biden chce podnieść podatki. Celem uratowanie systemu Medicare

Według wcześniejszych zapowiedzi ukraiński operator miał rozszerzyć swoją działalność również na Litwie. W Wilnie miał powstać oddział odbierający i wysyłający paczki o wadze do 1000 kg. Jak przekazano, trwają także prace nad uruchomieniem pierwszego oddziału w Niemczech. Pojawiają się również informacje, że badane są możliwości wejścia na rynek czeski.

Automatyzacja dostaw ostatniej mili jest konieczna dla całego łańcucha dostaw

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button