Magazyny

Grupa RK Logistics otwiera nowy, dwunasty magazyn w Bay Area

Nowy magazyn w Bay Area jest obiektem współdzielonym z producentem samochodów elektrycznych Tesla

Grupa RK Logistics, dostawca usług magazynowania oraz obsługi handlu elektronicznego i zarządzania łańcuchem dostaw w Dolinie Krzemowej, ogłosiła otwarcie nowego obiektu logistyki komercyjnej w Hayward w Kalifornii, aby wspierać lokalną produkcję pojazdów elektrycznych. RK Logistics poinformowała, że ​​jest to jej 12. magazyn w Bay Area.

RK Logistics otwiera kolejny magazyn w Bay Area

Grupa RK Logistics przekazała, że nowy magazyn w Bay Area jest obiektem współdzielonym z producentem samochodów elektrycznych Tesla, przy czym RK ma do dyspozycji ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych obiektu, w tym dok i przestrzeń rozładunku towarów, magazyn produktów oraz pomieszczenia postojowe i administracyjne. Obiekt, który jest trzecim otwartym przez RK Logistics w ciągu ostatniego roku, będzie obsługiwał różne zadania, w tym: przyjmowanie i rozładowywanie ładunków skonteneryzowanych (głównie przesyłek akumulatorów z portu w Oakland); zarządzanie poziomami zapasów, przyjmowanie zamówień oraz dostarczanie przesyłek just-in-time do zakładu produkcyjnego Tesli we Fremont w Kalifornii.

Dolina Krzemowa jest sercem rynku pojazdów elektrycznych, zarówno dla producentów, jak i dostawców Tier 1 i Tier 2. Są to złożone, wymagające łańcuchy dostaw. Wspieramy lokalnych producentów z branży motoryzacyjnej od 2014 roku i obserwujemy gwałtowny wzrost zapotrzebowania na wyspecjalizowane, doświadczone usługi logistyczne związane z pojazdami elektrycznymi. Hayward nadal jest strategiczną lokalizacją dla RK i naszych klientów. Staramy się być bardzo responsywni i elastyczni, odpowiadając na bieżące i pojawiające się potrzeby naszych klientów, ponieważ ich rynki wciąż się zmieniają i dostosowują do wydarzeń gospodarczych i światowych – powiedział Rock Magnan, prezes RK Logistics Group.

Czytaj też: DHL otwiera swój drugi magazyn w rejonie lotniska

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Dobra lokalizacja magazynu

Rzecznik RK przekazał, że powodem otwarcia nowego obiektu były wymagania klientów firmy co do zwiększenia pojemności magazynowej. Dodał, że firma obserwuje również rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię ze strony branży produkcji półprzewodników.

Produkty i narzędzia, które zostały zbudowane za granicą, są przewożone do fabryk w USA, co zwiększa zapotrzebowanie na większą powierzchnię magazynową i 3PL ze specjalnymi możliwościami obsługi tej branży, co RK robi od 20 lat. Współpracujemy z wieloma producentami pojazdów elektrycznych i firmami produkującymi półprzewodniki, które potrzebują więcej miejsca, aby wspierać zarówno istniejące, jak i nowe produkty. Dlatego dodajemy przestrzeń, aby nadążyć za tym wzrostem – wskazał.

Ponadto, z punktu widzenia lokalizacji, nowy magazyn jest położony najbliżej portu w Oakland i lotniska, dzięki czemu firma jest przygotowana do obsługi importu i eksportu klientów z tych głównych punktów wysyłkowych.

Czytaj też: Rynek magazynowo-logistyczny w Polsce błyskawicznie się rozwija

2023 rok na rynku magazynowym może być jeszcze droższy niż 2022!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button