LotniczyTransport

Dachser rozszerza usługi transportu. Codzienne połączenia z Azji do Frankfurtu

Niemiecki operator logistyczny Dachser podpisał umowę z największymi komercyjnymi liniami lotniczymi w Chinach. Obejmują one usługi codziennego transportu. Jak przekazano, działania logistyczne sprawią, że zostanie osiągnięty efekt synergii w transporcie. 

Szeroko zakrojone usługi logistyczne łączące Europę z Azją

W styczniu Dachser wprowadził usługi codziennego transportu z Szanghaju i Hongkongu do swojego terminala przeładunkowego we Frankfurcie nad Menem. To reakcja na otwarcie chińskiej gospodarki po covidzie i szansa na szybki transport produktów z krótkim terminem przydatności (Więcej: Po 3 latach izolacji Chiny otwierają granice, zrywając z polityką zero-covid). Ponadto w każdy piątek Dachser w ramach własnej sieci połączeń czarterowych, realizuje lot na trasie Hongkong – Frankfurt transportując ładunki standardowe, a także realizując zlecenia przesyłek specjalnych, m.in. środków ochrony życia i zdrowia, towarów niebezpiecznych oraz ponadgabarytowych.

Po dotarciu do terminalu przeładunkowego we Frankfurcie ładunki mogą trafić do państw takich jak Austria, Szwajcaria, Polska, Węgry, Czechy, Dania czy Słowacja. Ułatwi to również dystrybucję na rynku niemieckim. Jak wskazano w komunikacie prasowym, zaletą takiego rozwiązania dla klientów korzystających z kompleksowego zarządzania łańcuchem dostaw jest uproszczenie procesów logistycznych, dzięki ciągłej kontroli i zarządzaniu ryzykiem. Codzienne usługi z jasno określonymi czasami tranzytu pozwalają na świadczenie ustandaryzowanych usług.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Automatyzacja magazynów postępuje. Dlaczego firmy uważają, że jest istotna?

Efekt synergii w transporcie wspierany przez rozwiązania technologiczne

Połączenie ze sobą kilku środków transportu daje efekt synergii. Pozwala to na zestawienie logistyki drogowej i lotniczo-morskiej. Umożliwia tym samym efektywną dostawę do wielu miejsc w Europie, przy zachowaniu jednolitych standardów:

Połączenie sieci logistyki drogowej i lotniczo-morskiej firmy DACHSER generuje efekt synergii, dzięki czemu możliwa jest efektywna dostawa do wielu miejsc w Europie, przy zachowaniu jednolitych standardów.

Zobacz także: Biden chce podnieść podatki. Celem uratowanie systemu Medicare

Jak przekazano w komunikacie prasowym, dzięki zintegrowanemu systemowi IT można osiągnąć maksymalną transparentność wszystkich procesów logistycznych. Rozwiązania technologiczne umożliwiają natomiast śledzenie i monitorowanie każdego etapu transportu w czasie rzeczywistym. Inicjatywa transportowa ma być przede wszystkim odpowiedzią na oczekiwania klientów. Ma również umożliwić utrzymanie standardów obowiązujących w międzynarodowym środowisku logistycznym.

Po ekspansji w Szwecji, teraz Panattoni wchodzi na rynek duński

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button