Zeppelin wózki
Magazyny

Po ekspansji w Szwecji, teraz Panattoni wchodzi na rynek duński

Zapotrzebowanie na nowoczesne nieruchomości przemysłowe i logistyczne jest w Danii stosunkowo wysokie

Po szybkim i energicznym starcie na rynku szwedzkim, który skutkował nabyciem dużych powierzchni gruntów i uzyskaniem pozwoleń na budowę, jak również rozpoczęciem budowy magazynów w całym kraju, teraz Panattoni wchodzi na rynek duński.

Deweloper Panattoni wchodzi na rynek duński 

Panattoni zdecydował się rozpoczęcie działalności w Skandynawii od Szwecji, ale teraz, z racji zapotrzebowania na nieruchomości przemysłowe i logistyczne, firma wchodzi na rynek duński.

Szwedzki rynek nieruchomości logistycznych jest największym pojedynczym rynkiem w Skandynawii i jest powodem, dla którego zdecydowaliśmy się osiedlić tutaj jako pierwsi. Jednak większość naszych klientów postrzega cały region Skandynawii jako wspólny rynek, dlatego ważne jest, abyśmy byli obecni również lokalnie w Danii, aby przedstawić pełną ofertę – mówi Fredrik Jagersjö Rosell, dyrektor zarządzający Panattoni Sweden.

Zapotrzebowanie na nowoczesne nieruchomości przemysłowe i logistyczne jest w Danii stosunkowo wysokie, a w ubiegłym roku obroty branży wyniosły 9,5 mld zł, co oznacza znaczny wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Jacob Widahl został mianowany dyrektorem zarządzającym i to on rozpocznie działalność Panattoni w Danii.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czekam na możliwość kierowania i zaangażowania się w ekspansję Panattoni. Fakt, że firma jest własnością prywatną, sprawia, że ​​jest ona sprawna dzięki krótkim procesom decyzyjnym. Jest to bardzo proaktywna firma połączona z dużym doświadczeniem w rozwoju przemysłu, co czyni nas konkurencyjnymi. Niektóre z największych światowych marek są już klientami Panattoni, co oczywiście sprawia, że ​​jest to jeszcze bardziej ekscytujące – mówi Jacob Widahl.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Panattoni (@panattoni_europe)

Czytaj też: DHL otwiera swój drugi magazyn w rejonie lotniska

Panattoni inwestuje w kolejnych krajach 

W tej chwili w Danii jest niewiele pustych powierzchni logistycznych, co spowodowało wzrost cen w okolicach Kopenhagi oraz wzdłuż dróg E45 i E20. Panattoni ma jednak wiele interesujących obszarów do eksploracji, takich jak Lolland-Falster z planowanym tunelem Fehmern Belt.

Obszary wokół większych miast Odense, Aalborg, Herning i Hillerød są również istotne i przyjrzymy się im bliżej – dodaje Jacob Widahl.

Oprócz wejścia na rynek duński firma inwestuje również w Hiszpanii i Portugalii. Ostatnio wynajęła w ramach projektu ’Panattoni Park Valencia I’ magazyny duńskiej sieci sklepów JYSK. ´Panattoni Park Valencia I’ składa się z dwóch budynków i oferuje optymalne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju.  Są to jedne z najbardziej zaawansowanych magazynów wybudowanych w Walencji. Są dostosowane do obecnych i przyszłych potrzeb sektora, wyposażone w 17 stanowisk załadunkowych i rozładunkowych (12 stanowisk w pierwszym magazynie i 5 w drugim), duży plac manewrowy oraz 189 miejsc postojowych dla pojazdów.

Czytaj też: Styczniowa inflacja w Europie. Węgry wciąż podbijają wynik

2023 rok na rynku magazynowym może być jeszcze droższy niż 2022!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button