Po ekspansji w Szwecji, teraz Panattoni wchodzi na rynek duński
Zapotrzebowanie na nowoczesne nieruchomości przemysłowe i logistyczne jest w Danii stosunkowo wysokie
Po szybkim i energicznym starcie na rynku szwedzkim, który skutkował nabyciem dużych powierzchni gruntów i uzyskaniem pozwoleń na budowę, jak również rozpoczęciem budowy magazynów w całym kraju, teraz Panattoni wchodzi na rynek duński.
Deweloper Panattoni wchodzi na rynek duński
Panattoni zdecydował się rozpoczęcie działalności w Skandynawii od Szwecji, ale teraz, z racji zapotrzebowania na nieruchomości przemysłowe i logistyczne, firma wchodzi na rynek duński.
Szwedzki rynek nieruchomości logistycznych jest największym pojedynczym rynkiem w Skandynawii i jest powodem, dla którego zdecydowaliśmy się osiedlić tutaj jako pierwsi. Jednak większość naszych klientów postrzega cały region Skandynawii jako wspólny rynek, dlatego ważne jest, abyśmy byli obecni również lokalnie w Danii, aby przedstawić pełną ofertę – mówi Fredrik Jagersjö Rosell, dyrektor zarządzający Panattoni Sweden.
Zapotrzebowanie na nowoczesne nieruchomości przemysłowe i logistyczne jest w Danii stosunkowo wysokie, a w ubiegłym roku obroty branży wyniosły 9,5 mld zł, co oznacza znaczny wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Jacob Widahl został mianowany dyrektorem zarządzającym i to on rozpocznie działalność Panattoni w Danii.
Czekam na możliwość kierowania i zaangażowania się w ekspansję Panattoni. Fakt, że firma jest własnością prywatną, sprawia, że jest ona sprawna dzięki krótkim procesom decyzyjnym. Jest to bardzo proaktywna firma połączona z dużym doświadczeniem w rozwoju przemysłu, co czyni nas konkurencyjnymi. Niektóre z największych światowych marek są już klientami Panattoni, co oczywiście sprawia, że jest to jeszcze bardziej ekscytujące – mówi Jacob Widahl.
Wyświetl ten post na Instagramie
Czytaj też: DHL otwiera swój drugi magazyn w rejonie lotniska
Panattoni inwestuje w kolejnych krajach
W tej chwili w Danii jest niewiele pustych powierzchni logistycznych, co spowodowało wzrost cen w okolicach Kopenhagi oraz wzdłuż dróg E45 i E20. Panattoni ma jednak wiele interesujących obszarów do eksploracji, takich jak Lolland-Falster z planowanym tunelem Fehmern Belt.
Obszary wokół większych miast Odense, Aalborg, Herning i Hillerød są również istotne i przyjrzymy się im bliżej – dodaje Jacob Widahl.
Oprócz wejścia na rynek duński firma inwestuje również w Hiszpanii i Portugalii. Ostatnio wynajęła w ramach projektu ’Panattoni Park Valencia I’ magazyny duńskiej sieci sklepów JYSK. ´Panattoni Park Valencia I’ składa się z dwóch budynków i oferuje optymalne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Są to jedne z najbardziej zaawansowanych magazynów wybudowanych w Walencji. Są dostosowane do obecnych i przyszłych potrzeb sektora, wyposażone w 17 stanowisk załadunkowych i rozładunkowych (12 stanowisk w pierwszym magazynie i 5 w drugim), duży plac manewrowy oraz 189 miejsc postojowych dla pojazdów.
Czytaj też: Styczniowa inflacja w Europie. Węgry wciąż podbijają wynik
Znajdziesz nas w Google News2023 rok na rynku magazynowym może być jeszcze droższy niż 2022!